9 травня 2024 року з нагоди Дня Європи відбулась гостьова лекція в рамках міжнародного проєкту ERASMUS+ Programm Jean Monnet «Політика сталого розвитку ЄС: досвід для українських міст та регіонів в умовах децентралізації» для учнів 11-а та 11-б класів ліцею №5 (м. Буча). Тема лекції «Цінності Європейського Союзу в умовах сталого розвитку». Лектор – Ольга Соколова, доцент кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування Державного податкового університету.

Учні отримали всебічну інформацію про історично сформовані європейські цінності, принципи функціонування Європейського Союзу, переваги членства в ЄС для країни та її громадян. Найбільшу увагу було приділено: цілям та цінностям Європейського Союзу; Хартії Європейського Союзу про основні права; ролі ЄС у досягненні Цілей сталого розвитку; фінансовим інструментам економічного й соціального згуртування; заходи ЄС щодо підтримки України та її народу в боротьбі з рф – країною-агресором. Спікер підкреслив важливість історичного моменту – отримання Україною  статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу в її боротьбі з агресором за європейські цінності, незалежність і територіальну цілісність, а також для повоєнного відновлення та розвитку нашої країни.

Учні із зацікавленістю слухали лекцію, наприкінці задавали питання. Зворотній зв'язок сприяв більш глибокому розумінню учнями цінностей Європейського Союзу в їх подальшому навчанні, роботі і житті.

Впевнено працюємо на Перемогу України! Низький уклін Збройними Силам України!