З 05.02.2024 р. д.е.н., професор Мартинко Валентина Віталіївна  продовжила викладання першого змістовного модуля «Концептуальні основи сталого розвитку в країнах ЄС», в рамках якого здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня ознайомлено з темою 2 «Реалізація цілей сталого розвитку в країнах-членах ЄС». А також розпочато другий змістовний модуль «Сталий розвиток міст та регіонів ЄС» з теми 3 «Регіональна політика сталого розвитку ЄС».

На лекції з теми 2 здобувачі ознайомилися із передумовами прийняття глобальних ЦСР ООН: їх роллю та значенням для країн Європи; розглянули стратегію «Європа 2020: стратегія розумного, сталого та всеохоплюючого зростання»; визначили інституційну архітектуру реалізації ЦСР в ЄС; дізнались про особливості . імплементації ЦСР у провідних країнах Європи.

Здобувачі отримали домашнє завдання щодо розгляду кейсу «Приклади успішної імплементації ЦСР в ЄС: рекомендації для України», розв’язок якого презентують на практичних заняттях по темі 2.

В межах лекції з теми 3 магістрам було розкрито теоретичні основи, рівні імплементації та етапи реалізації політики сталого розвитку в ЄС; визначено сутність стійкий регіональний розвиток ЄС та принципи регіональної політики ЄС; представлено стратегічні ініціативи та механізм побудови стратегій сталого регіонального розвитку ЄС; роз’яснено сутність політики згуртованості та політичних пріоритетів ЄС; розкрито регіональні ініціативи Європейського зеленого курсу.

На практичних заняттях по темі 3 буде розглянуто кейси:

  • Кейс 1. Роль Європейської хартії регіонального / просторового планування, Лісабонської декларації та Зеленого курсу ЄС у забезпеченні сталого розвитку регіонів.
  • Кейс 2. Аналіз стратегії регіонального розвитку України до 2027 року щодо імплементації політик сталого розвитку ЄС. Виклики 2022 року та ініціативи щодо перетворення їх у можливості.
  • Кейс 3. Стратегічне планування на засадах сталого розвитку окремо взятого регіону України на прикладі досвіду ЄС.

Матеріали Модуля розмішені на платформі дистанційного навчання Moodle.

Дякуємо здобувачам вищої освіти за активну участь та обговорення важливих питань імплементації позитивного досвіду політики сталого розвитку ЄС для українських міст та регіонів України.