Навчальний тренінг-курс «Політика сталого розвитку ЄС: досвід для українських міст та регіонів в умовах децентралізації» в рамках міжнародного грантового проєкту ERASMUS Programm Jean Monnet розпочався з лекцій та практичних занять к.е.н, доцента Джадалли Олени по змістовному модулю 1 під назвою  «Концептуальні основи сталого розвитку в країнах ЄС».

Перед стартом даного курсу кожен учасник повинен був заповнити реєстраційну Google форму та обов’язково пройти вхідне тестування на першій лекції, яка відбулася на тему  «Європейський Союз: історичні, правові та інституційні основи».

Лектором було запропоновано наступні напрямки для її комплексного вивчення з використанням сучасної інфографіки, навчальних відео роликів й цікавих фактів: історія розвитку ідей про створення об’єднаної Європи; основні цінності та принципи функціонування Європейського Союзу; поняття, структура та особливості інституційного механізму ЄС; класифікація інститутів Європейського Союзу та їх основні функції; сучасні позиції Євросоюзу в глобальній економіці та роль України.

Друга лекція на тему «Реалізація цілей сталого розвитку в країнах-членах ЄС» була теж досить цікавою й інформативною, адже розглядалися передумови прийняття глобальних цілей сталого розвитку ООН, їх роль та значення для країн Європи; стратегія «Європа 2020: стратегія розумного, сталого та всеохоплюючого зростання», інституційна архітектура реалізації ЦСР в ЄС; а також політика імплементації ЦСР у провідних країнах Європи.

На практичних заняттях студенти мали змогу проти «Google Quiz Test» для швидкої перевірки знань; подискутувати в міні групах про «Проблеми та перспективи інтеграції України до Європейського Союзу: Swot Analysis» та про «Основні напрямки та значення «Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та Європейським Співтовариством» (1994)»; дослідити кейс «Приклади успішної імплементації ЦСР в ЄС: досвід для України», пройти навчальну онлайн гру «Цілі сталого розвитку».

На завершення змістовного модулю 1 студенти успішно написали фінальний тест на отримання сертифіката учасника міжнародного проєкту.

Тож запрошуємо всіх до подальших науково-інформаційних активностей в рамках проєкту та радимо підписатися й слідкувати за реалізацією грантового проєкту на нашій сторінці у Facebook.

А також нагадуємо, що Європа починається не за кордоном України – вона починається у серці й свідомості кожного українця. І тільки разом - вивчаючи і переймаючи кращий досвід європейських країн, ми зможемо успішно подолати важкі випробування нашого часу.