16 травня 2023 р. кафедрою економічної політики було організовано та проведено науковий семінар за участю стейкхолдерів «ТЕОРІЯ ТА КРАЩІ ПРАКТИКИ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ МІСТ ЄС».

Програма заходу передбачала роботу двох панельних дискусій:

Панельна дискусія № 1.

З доповіддю на тему: «Теорія та кращі практики економічного розвитку міст ЄС» виступила к.е.н., доцент Марина Корж. Виступ відбувся в межах реалізації кафедрою економічної політики проекту  ЄС Еразмус+ Жана Моне «Політика сталого розвитку ЄС: досвід для українських міст та регіонів в умовах децентралізації» та був присвячений поширенню досвіду ЄС, а також імплементації кращих практик у відновлення та  розвиток міст України.

Панельна дискусія 2 була присвячена обговоренню освітніх компонент (ОПП «Економіка міста та регіону»), пов’язаних з тематикою ЄС за участю стейкхолдерів. В обговоренні взяли участь:

 - директор ТОВ «Науково-виробниче об'єднання «ЕКОСОФТ» Олег Ткачук з доповіддю на тему: «Екологічні ініціативи бізнесу в умовах повоєнного відновлення міст та регіонів»;

- експерт з питань урбаністики та архітектури Зоряна Тихончук з доповіддю на тему: «Формування практичних кейсів з підготовки стратегії розвитку міст України».

- здобувач вищої освіти другого (магістерського) рівня групи ЕМРМ-22-1 Антон Усик з доповіддю на тему: «Про особливості проходження практичного навчання в період воєнного стану».

- д.е.н., професор, завідувач кафедри, гарант ОП «Економіка міста та регіону», керівник Проекту Модуля Жана Моне Еразмус+ Наталія Мацелюх з доповіддю на тему: «Досвід ЗВО щодо запровадження освітніх курсів, пов’язаних з тематикою ЄС».

- к.е.н., доцент, член групи забезпечення ОПП «Економіка міста та регіону» Тетяна Поснова з доповіддю на тему: «Про формування вибіркової складової ОК за ОПП «Економіка міста та регіону».

За результатами обговорення були висловлені пропозиції щодо вдосконалення змісту ОП «Економіка міста та регіону», зокрема:

- щодо імплементації  МОДУЛЯ Жана Моне «Політика сталого розвитку ЄС: досвід для українських міст та регіонів в умовах децентралізації» проекту ЄС Еразмус+ в освітні курси ОП «Економіка міста і регіону»;

- щодо впровадження освітніх компонент в ОП «Економіка міста та регіону», пов’язаних з тематикою ЄС;

- щодо формування соціально-відповідального бізнес-середовища  та  його звітності щодо сталого розвитку.

За результатами обговорення вирішили:

  1. Взяти до уваги кращі практики комітету з питань економічного розвитку та комітету з питань урбаністики та архітектури м. Ірпеня щодо напрацювання стратегій відновлення та розвитку міста;
  2. Взяти до уваги особливості проходження практичного навчання в умовах змішаного формату навчання.