12 грудня 2023 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Сталий розвиток міст та регіонів України в рамках Європейської інтеграції».
Науково практична-конференція організована та проведена в рамках проєкту ERASMUS+ «Jean Monnet Modules «Політика сталого розвитку ЄС: досвід для українських міст та регіонів в умовах децентралізації», що реалізується кафедрою економічної політики та сталого розвитку для здобувачів вищої освіти факультету податкової справи, обліку та аудиту.
Участь у заході взяли науковці, практики та експерти з різних країн світу, надійшло 110 тез.
Захід було організовано у комбінованому форматі, на платформі zoom до нас доєдналися 65 осіб.
З привітальним словом до учасників звернувся декан факультету податкової справи, обліку та аудиту, д.е.н., професор Краєвський Володимир Миколайович та проректор з міжнародної співпраці Вищої школи торгівлі і послуг / Академії Прикладних Наук Республіка Польща, д.е.н., Пауліна Колісніченко.
Модератор заходу – д.е.н., професор Мартиненко Валентина Віталіївна.
Дякуємо співорганізаторам конференції, організаційному комітету, колегам та здобувачам вищої освіти Державного податкового університету за підтримку.
Співорганізатори заходу:
Вища школа торгівлі і послуг / Академія Прикладних Наук (Республіка Польща), Державний аграрний університет Молдови (Молдова), Державний університет ім. Шота Руставелі (Грузія), Зеленогурський університет (Республіка Польща), Університет "Проф. д-р Асен Златаров" (Болгарія), Університет Економіки (Вища Школа Економіки) (Республіка Польща) та Центр досліджень соціальної відповідальності Каунаського технологічного університету (Литва).
Під час відкриття науково-практичної конференції виступили д.е.н., професор, декан факультету податкової справи, обліку та аудиту ДПУ Володимир Краєвський та доктор економічних наук, проректор з міжнародної співпраці Вищої школи торгівлі і послуг / Академії Прикладних Наук Республіка Польща Пауліна Колісніченко, які побажали присутнім плідних дискусій та цікавих обговорень.
Пленарне засідання конференції, розпочав професор доктор хабілітований, Томаш Шапіро, який є Головою Комісії міжнародної співпраці в національних радах, що представляє польські університети в Міністерстві освіти та науки Польщі та Європейській Асоціації Університетів, колишнім ректором Варшавскої школи економіки
Томаш Шапіро тісно співпрацює з ДПУ та Українською науковою діаспорою в Польщі, тема доповіді: «Польща та Україна - рефлексія про академічну співпрацю».
Аліна Ничик, яка є постдокторанткою в групі досліджень європейської політики Вищої федеральної технічної школи Цюриху (ETH Zurich) виступила з з цікавою доповіддю на тему: «Євроінтеграція України: як нам не втратити вікно можливостей?». До речі, окрім наукової діяльності, Аліна є громадською активісткою і займається питаннями розширення прав і можливостей жінок, демократії та інтеграції України з ЄС. Вона є членом Професійного уряду України та Молодіжної безпекової конференції.
Далі взяв слово відомий в США практикуючий експерт зі сталого розвитку агропромислового сектору, випускник Гарвардського університету. Засновник комерційної соєвої індустрії в Україні з 1992 по 2010 рік, а також компанії з виробництва бобових культур у 2016 році в Україні. Працював у більшості областей на півдні та заході України. І був свідком трансформації українських сіл за останні 30 років - Бред Кемпбелл, практикуючий експерт зі сталого розвитку агропромислового сектору, випускник Гарвардського університету. Тема доповіді: «Майбутнє сталого регенеративного сільського господарства в Україні».
Досить цікавою і хвилюючою була доовідь к.е.н., доцент Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана - Колядича Олександра, на тему: «Повоєнні ризики демографічної і міграційної турбулентності в Україні».
Когут Сергій, депутат Ірпінської міської ради виступив із доповіддю: «Повоєнний розвиток регіонів України: сучасний стан, виклики та цивілізаційні тренди на прикладу Ірпінської громади».
Коцюрубенко Ганна, к.е.н., доцент, докторант Одеського національного економічного університету виступила із доповіддю на тему: «Подолання бідності як пріоритетний аспект реалізації фінансової політики в Україні».
Доєдналася до дискусії і Ковалевська Олександра, аспірантка Metropolitan University Prague, Чеська Республіка, яка у своїй науковій діяльності зосереджена на політиці сталого розвитку в Європейському Союзі. Наразі вона є одним із головним дослідників проєкту Jean Monnet «Викладання сталого розвитку та Європи у світі».
Кічурчак Маріанна, д.е.н., професор Львівського національного університету імені Івана Франка, виступила із темою доповіді «Виклики та перспективи сталого розвитку регіонів в умовах воєнного стану в економіці України».
Осторонь не залишилася і тема податків, так Кощук Тетяна, к.е.н., провідний науковий співробітник НДФІ ДННУ «Академія фінансового управління» доповіла на тему: «Проблеми у сфері адміністрування податку на майно в Україні».
Козлов Євген, здобувач другого (магістерського) рівня вищої освіти Державного податкового університету виступив на тему: «Імплементація директиви ATAD як новий податковий інструмент забезпечення сталого розвитку міст та регіонів України».
Варто відзначити, що управління сталим розвитком міст та регіонів України в умовах євроінтеграції передбачає визначення стратегічних цілей, завдань і цільових пріоритетів, спрямованих на соціально-економічне зростання та досягнення покращення якості життя населення. Дякуємо колегам та запрошеним гостям за спільний пошук та визначенні цих пріоритетів та стратегічних напрямів.
За результатами конференції кожен учасник отримає сертифікати учасника та буде видано збірник тез, якому буде присвоєно міжнародний номер ISBN.
*This project has been funded with support from the European Commission under the Erasmus+ Programme. This publication [communication] reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.
Цей проєкт фінансується Європейською Комісією в рамках програми Erasmus+. Ця публікація [повідомлення] відображає лише погляди авторів, і Комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, що міститься в ній.