16 травня 2024 року у Державному податковому університеті пройшов науково-практичний круглий стіл "Досвід сталого розвитку міст і регіонів ЄС: шляхи впровадження в Україні". Захід організовано в рамках проєкту ERASMUS+ "Jean Monnet Modules "Політика сталого розвитку ЄС: досвід для українських міст та регіонів в умовах децентралізації".

На засіданні свої точки зору, щодо перспектив розвитку міст та регіонів України в умовах євроінтеграції представники Міністерства фінансів України, Ірпінської міської ради, а також провідні експерти з Польщі та Великобританії. Загалом у круглому столі брали участь представники таких навчальних закладів як Вища школа торгівлі і послуг / Академія Прикладних Наук (Республіка Польща); університету Univesity College London (Великобританія); Національний університет «Києво-Могилянська академія» (Україна).

Під час відкриття науково-практичного круглого столу виступили к.е.н., с.н.с., доцент, проректор з наукової роботи ДПУ Олександра Смірнова, д.е.н., професор, декан факультету податкової справи, обліку та аудиту ДПУ Володимир Краєвський та доктор економічних наук, привітали всіх з прийдешніми Днем науки, а також Днями Європи в Україні та побажали присутнім цікавих обговорень. Також до привітання долучились закордонні партнери: ректор Вищої школи торгівлі і послуг / Академії Прикладних Наук Гжегож Конечний та проректор з міжнародної співпраці Вищої школи торгівлі і послуг / Академії Прикладних Наук Республіка Польща Пауліна Колісніченко, які відзначили важливість та актуальність заходу, побажали плідної та цікавої дискусії.

Далі розпочалося обговорення спікерів заходу: Скорик-Шкарівська Михайлина, депутат Ірпінської міської ради, засновниця ГО «Інститут сталого розвитку громад» (м. Буча, 2023); Курінна Марія, Адвокатка з прав людина, дипломатка, дослідниця університету Univesity College London; Палюх Олександр, начальник відділу нормативного забезпечення державного бюджету Управління нормативного забезпечення бюджетного процесу Департаменту державного бюджету Міністерства фінансів України; Біла Ірина, доцент кафедри економічної теорії, к.е.н., доцент Національний університет «Києво-Могилянська академія». Від ДПУ в обговоренні прийняли участь Скорик Марина, к.е.н., доцент, завідувач кафедри економічної політики та сталого розвитку; Джадалла Олена, к.е.н., доцент кафедри економічної політики та сталого розвитку.

Також в рамках заходу було проведено Підведення підсумків реалізації проєкту по програмі Еразмус+ Jean Monnet № 101085764 «Політика сталого розвитку ЄС: досвід для українських міст та регіонів в умовах децентралізації». Зі звітом виступила керівник робочої групи Мартиненко Валентина, д.е.н., професор, професор кафедри публічних фінансів.

Під час обговорень учасники зосередили увагу на таких питаннях: європейський досвід забезпечення сталого розвитку: виклики та перспективи для України; сучасні виклики та тенденції регіонального розвитку в Україні; перспективи повоєнного розвитку міст та регіонів України.

*This project has been funded with support from the European Commission under the Erasmus+ Programme. This publication [communication] reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.

Цей проєкт фінансується Європейською Комісією в рамках програми Erasmus+. Ця публікація [повідомлення] відображає лише погляди авторів, і Комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, що міститься в ній.