1 вересня 2024 року Генеральною митною адміністрацією Німеччини у місті Дармштадт, що розташоване у південній частині федеральної землі Hessen, було проведено день митниці, до якого гостинно були запрошені всі, хто бажає зазирнути за плечі митникам і ознайомитися з різноманітним спектром виконуваних митницею завдань.

У даному заході взяли участь координатор проєкту Еразмус+ Жан Моне "Митне право ЄС" (EUCUSTOMSSTU) Ірина Петрова, к.ю.н., доцент кафедри АППМБ ННІ ЕБМС і Ірина Блюс, студентка другого курсу Факультету податкової справи, обліку і аудиту (група ОПСБ-23-1).

З вітальним словом День митниці урочисто відкрила Президент Генеральної митної адміністрації пані Колетте Херхер.

Це був насичений і інформативний день із захоплюючою програмою: демонстрацією роботи кінологічних команд, службових собак різних пород, навчених на пошук визначеного кола предметів; демонстрацією затримання умовних контрабандистів з різними видами зброї та їх затримання; проведенням інформативних бесід із представниками різних митних підрозділів, які були представлені у 27 павільйонах; митного аукціону, де можна було придбати виставлені на продаж товари; стрільбою у лазерному тирі митної лижної команди, де кожний міг показати свої навички у стрільбі; можливістю отримати поради від досвідчених митників щодо умов вступу і навчання митній справі;  виставками конфіскованих контрабандних товарів, зброї та заборонених для ввезення товарів; вікторинами тощо.

Програма заходу супроводжувалася професійною інструментальною групою митниці COMBOZOLLA.

У тематичних наметах від представників митної служби можна було отримати відповіді на широкий спектр запитань:

• Охорона видів тварин і рослин. Які тварини та рослини охороняються?
  • Музей німецької митниці. Які схованки для контрабанди існували раніше і зараз?
  • Відмивання грошей. Що і хто за цим стоїть?
  • Права промислової власності.
  • Як розпізнати підроблені фірмові товари?
  • Наркотики. Які наркотики та ліки є незаконними?
  • Подорожі. Що варто знати, подорожуючи з-за кордону?
  • Боротьба з нелегальним працевлаштуванням. Чому з нелегальним працевлаштуванням ведеться боротьба?
  • Які існують хитрощі для самозахисту?
  • Чим займаються спецпідрозділи митниці?
  • Що саме оподатковується митом?
  • Зброя. Що дозволено, що заборонено?
  • Процедури митного оформлення.
  • Кілологічна школа митних собак. Як тренують митних собак? Яке у них медичне забезпечення і раціон харчування? Де знаходяться кінологічні митні школи і які передумови вступу на навчання?
  • Співпраця митної служби з іншими правоохоронними і фінансовими органами Німеччини, міжнародними організаціями, зокрема, й підрозділів фінансової розвідки Німеччини з Державною службою фінансового моніторингу України в частині співробітництва в обміні фінансовою інформацією стосовно відмивання грошей, повʼязаних предикатних злочинів та фінансування тероризму.

Це був яскравий і насичений день, який дозволив ближче ознайомитися із професією митника, яких наразі в Німеччині налічується 48 000, і які лише у 2023 році з використанням досконалої  IT системи ATLAS, а також із застосуванням ризик-орієнтованого підходу успішно оформили понад 413 мільйонів вантажів  вартістю 1,4 трильйона євро по всій Німеччині.

Декілька яскравих фото з Дня митниці Німеччини із міста Дармштадт, що офіційно з 1997 року визнано містом науки «Wissenschaftsstadt»! Пані Колетте Херхер вітає студентів Державного податкового університету!

Центральна сцена

Кінолог

З президентом митниці пані Колетте Герчер

Павільйон міжнародної співпраці