27 березня 2024 р. доцент кафедри публічних фінансів Галина Скрипник, а також здобувачі бакалаврського рівня  Анна Бондаренко і Вероніка Резнік взяли активну участь у V Міжвузівській науково-практичній конференції «Актуальні тенденції економічного розвитку України в сучасних умовах», яка відбулася на базі Житомирського агротехнічного фахового коледжу в очному форматі.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся голова оргкомітету  -  Микола Тимошенко, директор коледжу, доктор економічних наук,  який наголосив на важливості сучасних новітніх ідей розвитку економіки держави у воєнний та повоєнний періоди. Приєдналися до привітань члени оргкомітету: Тамара  Муляр, завідувачка економічним відділенням, кандидат економічних наук, доцент, Тетяна Остапчук, доктор економічних наук, професор, завідувачка кафедри менеджменту і підприємництва Державного університету «Житомирська політехніка», Галина Скрипник, кандидат економічних наук, доцент кафедри публічних фінансів Державного податкового університету.

У конференції взяли участь здобувачі освіти та науково-педагогічні працівники Державного податкового університету (м. Ірпінь), Державного університету “Житомирська політехніка” та Житомирського агротехнічного фахового коледжу.

Здобувачі презентували результати своїх досліджень щодо: впливу глобалізаційних процесів на вітчизняну економіку; формування та використання місцевих фінансів в умовах воєнного стану; оцінки ефективності функціонування пенсійної системи в Україні; обґрунтування ролі та особливостей роботи облікового апарату в умовах діджиталізації; визначення мотиваційних чинників успішного навчання сучасної молоді; особливостей функціонування вітчизняного ринку органічної продукції; розвитку дропшипінгу як новітньої форми електронної торгівлі; можливостей та перспектив впровадження штучного інтелекту в обліково-аналітичну діяльність суб’єктів господарювання; оцінки стану, потреб та перспектив розвитку вітчизняного бізнесу в умовах дії воєнного стану.

Особливості формування та використання фінансових ресурсів у військовий час  на прикладі Зеленодольської ОТГ, розкрила у своїй доповіді Анна Бондаренко. Закцентувавши увагу на проблемах фінансування громади з початку повномасштабного вторгнення і протягом 2 років. Здобувачка зазначила, що доходи і витрати громади за аналізований період збільшились в 1,5 рази, що відобразилось на діяльності громади. Анна вказала на додаткові джерела фінансування громади на майбутні періоди.

Виступи учасників конференції були спрямовані на дослідження тенденцій та напрямів розвитку економіки, обліку, фінансів, маркетингу, менеджменту та підприємництва в умовах сучасних реалій, а також на пошук шляхів подолання викликів, з якими сьогодні в умовах війни зіткнулася вітчизняна економіка. Атмосфера наукового обговорення сприяла активізації у вирішенні актуальних проблем і питань в умовах сьогодення!

Робота конференції закінчилась підведенням підсумків і врученням сертифікатів учасникам конференції.

Дякуємо колегам за запрошення! Разом до Перемоги!