Факультет фінансів та цифрових технологій
Факультет фінансів та цифрових технологій створений відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 04.11.2021 №241-01-21, яким було затверджено Структуру Державного податкового університету, правонаступника Університету державної фіскальної служби України, шляхом реорганізації та об’єднання Навчально-наукового інституту фінансів, банківської справи та Навчально-наукового інституту інформаційних технологій.
Історія Факультету бере свій початок у 1996 році, як фінансово-економічного структурного підрозділу, створеного з метою забезпечення гнучкої інноваційної освітньої системи для підготовки висококваліфікованих фахівців з фінансів, банківської справи та страхування, менеджменту, публічного управління, компетентних і конкурентоспроможних як на національному, так і на міжнародному ринках праці.
Очолює факультет д.е.н., професор Давиденко Надія Миколаївна.
Факультет фінансів та цифрових технологій є освітянським центром набуття і розвитку професійних компетенцій у сфері публічних і корпоративних фінансів, фінансових ринків, фінансових цифрових технологій та інструментів, банківської справи, страхування, фондових ринків. Факультет дотримується балансу традиційних та інноваційних підходів у наданні освітніх послуг. Поступальна цифровізація навчального процесу на факультеті відображає модернізацію освітнього середовища.
Студентоцентризм і особистісний розвиток здобувачів освіти і професорсько-викладацького складу є основою діяльності факультету. Теоретична, практична і дослідницька складові набуття знань забезпечуються ефективною взаємодією стейкхолдерів, підтримкою Міністерством фінансів України, інших установ та організацій.
Цінностями факультету є професіоналізм, патріотизм, доброчесність, духовність, партнерство, збереження традицій, сприяння розвитку людського потенціалу.
Фахове викладання дисциплін на кафедрах забезпечують високопрофесійні науково-педагогічні працівники, з них 17 докторів наук та 39 кандидатів наук, які у сукупності забезпечують підготовку більше 500 здобувачів вищої освіти денної форми навчання.
До складу Факультету входять 4 випускові кафедри:
- публічних фінансів;
- фінансових ринків та технологій;
- кібернетики та прикладної математики;
- комп’ютерних та інформаційних технологій і систем.
та 2 навчальні лабораторії:
- фінансових та інформаційних технологій;
- цифрових проєктів.
У роботі Факультету гармонійно поєднуються:
‒ зорієнтованість на підготовку висококваліфікованого фахівця у сфері аналітики фінансових ринків, корпоративного фінансового управління, банківського менеджменту та страхування, економічної кібернетики, систем підтримки прийняття рішень та комп’ютерно-інтегрованих інтелектуальних технологій;
‒ впровадження інноваційних інформаційних технологій, які здатні забезпечити професійний розвиток особистості здобувачів вищої освіти, їх якісну фахову підготовку в контексті сучасної Європейської освіти;
‒ удосконалення науково-дослідницької роботи зі здобувачами вищої освіти усіх рівнів;
‒ розширення контактів і підтримка співпраці з вітчизняними та зарубіжними ВНЗ (а таких угод понад 30, зокрема у м. Варшава, м. Ополе, м. Новий Сонч, м. Катовице Польща; м. Варна, Болгарія; м. Батумі Грузія, м. Загреб, Хорватія, м. Барселона, Іспанія; м. Генуя Італія, м. Париж та м. Анже, Франція та інші), з провідними міжнародними ІТ-компаніями (Microsoft, Cisco, Oracle) та вітчизняними комп’ютерними фірмами з метою вдосконалення професійного досвіду НПП кафедр Факультету;
‒ формування культурно-професійного середовища та розвиток студентського самоврядування.
Особливістю факультету є проведення виїзних Міжнародних науково-практичних конференцій. Починаючи з 2007 року було організовано та проведено ряд науково-практичних заходів у таких країнах: Польща, Словаччина, Болгарія, Німеччина, Грузія, Іспанія, Італія, Об’єднані Арабські Емірати та Хорватія. Доброю традицією також стало проведення щорічних Міжнародних студентських науково-практичних конференцій, Всеукраїнських конкурсів та олімпіад під егідою Міністерства освіти і науки України.
У 2021-2022 навчальному році за ініціативи Факультету проведено два потужні Науково-Практичні Конгреси «Інвестиційні та цифрові активи: особливості регулювання та специфіка оподаткування» за участю провідних фахових українських та міжнародних експертів.
У 2023 та 2024 році традиційно проведено науково-практичні бізнес-форуми "Цифрова трансформація фінансового сектору України", які щорічно збирають понад 400 учасників.
Візиткою Факультету є його здобувачі вищої освіти та випускники, які досягли вагомих успіхів, як у професійній сфері, так і у особистісному розвитку!
Стань конкурентоспроможним та затребуваним на ринку праці!
Створюй своє майбутнє в цифровому світі і глобальній екосистемі під керівництвом провідних експертів!