9 липня 2024 р. в м. Ізмір (Турція) було проведено 4 – ту міжнародну конференцію «International Conference on Sustainable, Circular Management and Environmental Engineering (ISCMEE-2024)». Учасниками конференції були представники із Великобританії, Литви, Індонезії, Грузії, Болгарії, Казахстану, Польщі, Швеції, України, Індонезії та Туреччини.

З вітальним словом до учасників звернувся декан факультету бізнесу Університету Яшар доктор, професор Х.Ф. Баклачі. Він зазначив, що стратегія сталого розвитку базується на дуже логічному і зрозумілому підході: для сталого розвитку людства на обмеженій у ресурсах планеті важливо не вичерпати ці ресурси та не перевищити природні можливості планети до самовідновлення. Тобто, крім економічного зростання, що забезпечує матеріальний добробут людства, захист та збереження навколишнього природного середовища є другою обов’язковою умовою для оптимістичного майбуття людства у довготривалій перспективі. Принаймні, поки ми не стали космічною цивілізацією з технологічним доступом до ресурсів інших планет і активним використанням енергії зірок. Але й для космічної цивілізації негідно буде захаращувати свій дім, виснажувати ресурси своєї планети перед тим, як колонізувати інші.

У своїх виступах доповідачі зазначали, що будь-яке суспільство і людство загалом не може почуватися стабільним (сталим), доки між його членами існує істотна матеріальна та соціальна нерівність, доки частині суспільства фізично загрожує голод, хвороби та інші соціальні ризики.

До роботи міжнародній конференції зі сталого циклічного менеджменту долучилися доктори економічних наук, професори Н.М. Давиденко, О.Д. Гордей, С.В. Онишко, В.В. Мартиненко та кандидати економічних наук, доценти А.В. Буряк, Г.О. Скрипник, О.В. Новицька, О.В. Ключка, О.С. Сокирко, Г.С. Мельничук, О.А. Білецька та ст.викладач В.Ю. Шепеленко.

Представляючи матеріали колективного дослідження проф. Н.М. Давиденко зазначила, що охорона навколишнього середовища потребує значних фінансових ресурсів для реалізації природоохоронних заходів та екологічних програм. Ефективне фінансування цієї сфери необхідне для забезпечення екологічної безпеки та раціонального використання природних ресурсів. Доповідач проаналізувала особливості державного фінансування видатків на охорону довкілля в Україні та його вплив на екологічну безпеку. представила динаміку загальних видатків на охорону довкілля, обсяги фактичних і запланованих бюджетних видатків на охорону навколишнього природного середовища та їх структуру. Результати дослідження виявили низку проблем у сфері бюджетного фінансування охорони навколишнього природного середовища, зокрема: незадовільний стан фінансування природоохоронних заходів, невиконання планових показників бюджетних програм та інші життєво важливі проблеми.