Викладачі кафедри публічних фінансів Державного податкового університету проф. Давиденко Н.М., проф. Гордей О.Д., проф. Мартиненко В.В., доц. Буряк А.В., доц. Скрипник Г.О., доц. Новицька О.В., доц. Сокирко О.С. та ст. викладач Шепиленко В.Ю. взяли участь у роботі X Міжнародної науково-практичної конференції «Стратегія розвитку України: фінансово-економічний та гуманітарний аспект», зорганізовану та проведену Національною академією статистики, обліку та аудиту 20 жовтня 2023 року у онлайн форматі.

Метою конференції стало об’єднання зусиль освітян і науковців для узагальнення досвіду та визначення перспектив стратегії подальшого розвитку України контексті сучасних і майбутніх викликів.

Із вcтупним словом звернувся Осауленко Олександр Григорович, ректор Національної академії статистики, обліку та аудиту, доктор наук з державного управління, професор, член-кореспондент НАН України, заслужений економіст України. Він привітав учасників конференції із початком роботи ювілейної конференції та Європейським днем статистики та зазначив що кожного року до роботи конференції долучається все більше учасників, що свідчить про її актуальність та архіважливе значення.

Відкрив пленарне засідання Куцик Петро Олексійович, ректор Львівського торговельно-економічного університету, професор кафедри обліку, контролю, аналізу та оподаткування, доктор економічних наук, професор із доповіддю "Проблеми ринку капіталу в Україні та ключові напрями його реформування".

Доповідач відмітив, що розвинутий фінансовий сектор є ключовою умовою для зростання економіки будь-якої країни. Один з основних елементів повноцінного фінансового сектору – розвинутий ринок капіталу. Широкий вибір фінансових інструментів на ринках капіталу, умов їх емісії, погашення та виплати доходу, різні схеми торгівлі та взаємозв’язків між суб’єктами ринків капіталу повинні забезпечувати максимальну мобілізацію фінансових ресурсів, їх раціональний розподіл і перерозподіл та ефективне використання. Це визначає істотну роль ринків капіталу та важливість їхнього впливу на економічний розвиток кожної країни. Розбудова ринків капіталу, що повноцінно функціонує, є вкрай важливим та відповідальним завданням на сучасному етапі розвитку української економіки з огляду на важливість її інтегрування в європейську та світову економічну спільноту.

Професор кафедри реклами і зв'язків з громадськістю Національного авіаційного університету, доктор філософських наук, Христокін Геннадій Володимирович звернув увагу присутніх на масову свідомість під час війни.

Давиденко Надія Миколаївна, завідувач кафедри публічних фінансів Державного податкового університету, доктор економічних наук, професор представила доповідь на тему: "Сучасний стан екологічного оподаткування в Україні".

Доповідач зазначила, що екологічний податок є одним із інструментів держави в охороні навколишнього природного середовища. Метою податку є стимулювання суб’єктів господарювання до зниження обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря чи водні об’єкти, встановлення прямої залежності розміру податкових відрахувань від ступеня негативного впливу на довкілля, мобілізація коштів до бюджетів різних рівнів з метою фінансування витрат на охорону та раціональне використання природних ресурсів.

Конференція стала не лише потужним науково-практичним заходом, а й мотивуючим фактором для розвитку України в фінансово-економічному та гуманітарному аспектах.