У м. Ясси (Румунія) 13 – 14 липня 2024 р.  відбулась щорічна Міжнародна науково-практична конференція, яка була організована Румунським фондом бізнес - аналітики та проведена на базі Університету Александра Йоана Кузу, факультет економіки та бізнес - адміністрування, яка передбачає обговорення актуальних питань сьогодення.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася професор Ірина Теодора Манулеску, яка представила історію конференції: від першої в м.Констанца, далі Брашов, Сучава, Бухарест…. і так щороку організатор конференції Румунський фонд бізнес – аналітики проводить дану конференцію, де розглядаються найактуальніші питання.

До вітальних слів получилися також представниця Румунського фонду бізнес – аналітики PhD Адіна-Роксана Йордаке-Мунтеану та представниця Державного податкового університету професор Надія Давиденко.

Цьогоріч фокусом конференції була тема «Податок на шкідливу їжу: Громадське здоров'я чи державний бюджет країни». Представник Університету Дунареа де Жос, Галац, Румунія професор Сільвіус Станціу зазначив, що виняткове значення у житті кожної людини і суспільства, в цілому, має здоров‘я. Рівень розвитку медицини є одним із основних індикаторів успішності державної політики у розвинених країнах світу. Уряди багатьох країн європейського регіону, що входять до складу Всесвітньої організації охорони здоров‘я, постійно аналізують свої системи охорони здоров‘я, оцінюючи доцільність використовуваних ними підходів до фінансування процесів організації та надання медичної допомоги. Проте, результативність заходів щодо трансформації системи охорони здоров‘я оцінюється не лише за показниками короткострокових заощаджень коштів із державного бюджету на розвиток медичної галузі, а й за показниками здатності, у довгостроковій перспективі, покращити здоров‘я всього населення.

Доповідач відзначив, що особливістю Європейських країн та сучасного світу, загалом, є зростання довіри до ринкових підходів, які пов‘язані з регулюванням сектору охорони здоров‘я за допомогою узгодження та прийняття державно-управлінських рішень, в тому числі і в оподаткуванні. У всіх розвинених країнах у процесі реформування систем охорони здоров‘я державна увага зосереджується, насамперед, не на збільшенні обсягу фінансових ресурсів, а на контролі дієвості та ефективності витрат, раціональному розподілі існуючих фінансових ресурсів та покращенні якості медичних послуг.

Серед спікерів конференції — професори Академії BlackBrick Євген Плешка та Університету Дебрецена PhD. Вікторія Віда (Угорщина). Всього учасниками конференції стали представники 8 країн.

Представники Державного податкового університету професор Надія Давиденко, доцент Аліна Буряк та студентка Маргарита Давиденко представили результати колективного дослідження про роль та значення малого бізнесу для української економіки, основні проблеми його розвитку, включаючи доступну фінансову підтримку в умовах повномаштабної війни.

Під час доповіді були представлені джерела фінансового забезпечення підприємств малого бізнесу, охарактеризовано форми фінансового забезпечення та проаналізовано роль кредитного ринку в забезпеченні підприємств малого бізнесу банківськими кредитами. Доповідач акцентувала увагу на державній фінансовій підтримці, банківському і комерційному кредитуванню, фінансовому лізингу, програмах фінансування міжнародних фінансових інституцій, грантовому та венчурному фінансуванню. Було запропоновано заходи для стабілізації конкурентного середовища серед різних форм господарювання для малих підприємств в Україні та відмічено, що удосконалення механізмів фінансування через інструменти державної підтримки, а також використання сучасних нетрадиційних форм фінансового забезпечення дозволить розширити доступність джерел фінансування для малого бізнесу та активізує їх розвиток.

Цікавими були виступи колег із Університету Сібіу імені Лучіана Блага, Університету Аннаби, Технічного університету будівництва м.Бухарест (Румунія), Університету економіки м. Братислава та Міжнародного університету Данубіус, м. Сладковічево, Словацька Республіка) Університету Касабланки, Марокко, Університету Гренобль, Франція.

Модератором заходу була PhD Адіна Петруца Павель із Національного університету наук і технології, м.Бухарест.