19 грудня 2023 року викладачі кафедри публічних фінансів д.е.н., проф. Давиденко Н.М., д.е.н., проф. Гордей О.д., к.е.н., доц. Буряк А.В., к.е.н., доц. Новицька О.В. к.е.н., доц. Скрипник Г.О., к.е.н., доц. Сокирко О.С., ст. викладач каф. Шепиленко В. Ю. взяли участь у національній конференції «Циркулярна економіка для зеленого відновлення України» у рамках програми EU4Environment, що фінансується Європейським Союзом.

Програма «Європейський Союз для довкілля» (EU4Environment) покликана допомагати країнам Східного партнерства зберегти свій природний капітал і покращити екологічний добробут населення, підтримуючи діяльність із захисту довкілля, демонструючи і відкриваючи можливості для більш «зеленого» зростання, а також імплементуючи механізми для кращого управління екологічними ризиками та впливами.

Були залучені національні та міжнародні партнери до обговорення того, як ресурсоефективність та циркулярна економіка можуть допомогти українському бізнесу досягти успіху, а економіці країни відновитися.

“В Україну дедалі частіше надходить багато проєктів від ЮНІДО та інших іноземних донорів. Більшість із них спрямована на розвиток циркулярної економіки, яка є сигналом та орієнтиром для значої частини суспільства.  Однак в Україні завжди бракувало реальних прикладів (кейсів) із використання принципів та практик циркулярної економіки – це треба змінити.

Наразі Мінекономіки та ЄС разом працюють над внесенням змін до нормативно-правової бази (НПБ) України і вже до середини поточного року ця активність буде завершена. Суть цієї активності – напрацювати різноманітні ініціативи для подальших змін в українській НПБ.

Через війну в Україні накопичуються тонни будівельних відходів. З’являються безліч викликів, зокрема логістичні обмеження, виклики з доступом до зовнішніх ринків тощо. Україна мусить з ними впоратися. Міністерство економіки має наміри започатковувати наскрізні проєкти і реалізовувати пілотні. Також наше міністерство повністю відкрите до співпраці з міжнародними організаціями, а також закликає всіх охочих до активного діалогу.

Насамкінець хочу повідомити, що вже розроблено план ЄС щодо підтримки України (Фесіліті план) на наступні 4 роки загальною сумою 50 млрд євро. З-поміж іншого, кошти виділятимуться на реформи, фінансування приватного сектора, відбудову регіонів тощо. Вже з наступного року такі відомі установи, як-от ЄБРР та Світовий банк, надаватимуть гранти на виконання пріоритетних проєктів. Тому український бізнес має великі шанси розробити проєкти та отримати грантові кошти на їхню реалізацію”, – наголосила Надія Бігун, заступниця Міністра економіки України.

У рамках трьох панельних дискусій було розглянуто основні чинники, що сприяють циркулярній економіці в Україні, а саме політична підтримка, розвиток національних знань та практичний досвід впровадження циркулярної економіки.

Також в рамках конференції було презентовано досягнення та результати Центр ресурсоефективного та чистого виробництва за 10 років діяльності в Україні, що сприяли зеленому відновленню бізнесу.

Колектив кафедри публічних фінансів щиро дякує організаторам за інформаційно насичений, актуальний захід, а воїнам ЗСУ за можливість проводити зустрічі з практичними фахівцями!