Починаючи з 11 по 22 березня 2024 р. в Державному університеті Молдови проводиться Національна сесія студентських наукових комунікацій за результатами якої будуть визначені переможці. Студенти Молдови, а також Румунії, Польщі, Угорщини та України також приймають участь в даному заході.

Державний податковий університет представили студенти – фінансисти Володимир Матюшенко (4 курс) та Олександр Буркат (2 курс), які виступили 12 березня.

Володимир Матюшенко під керівництвом проф. Н. Давиденко підготував та презентував доповідь на тему: «Zero knowledge as the next frontier in enhancing financial security».

Володимир Матюшенко у своїй доповіді робить висновок, що фінансова безпека є постійним викликом, який ще більше загострився з поширенням цифрових технологій. Зростання поширеності кіберзлочинності, шахрайства і пов’язаних з ними загроз вимагає пошуку нових і передових методів захисту фінансових активів. Перспективним рішенням у цьому контексті є "нульові знання" (Zero Knowledge, ZK). Сучасні системи фінансової безпеки, впроваджені в різних країнах, отримали високу оцінку за свій технологічний прогрес, але все ще можуть мати вразливі місця без впровадження принципу "нульового знання". Під час звичайних фінансових транзакцій конфіденційна інформація, така як номери рахунків і деталі транзакцій, потрапляє до різних посередників, що збільшує ризик витоку даних і несанкціонованого доступу до них.

Олександр Буркат під керівництвом доц. Л. Волкової  підготував та презентував доповідь на тему: «Strategies for effective psychological  rehabilitation and community reintegration of combatants and civilians after experiencing war». Олександр у виступі зазначив, що психологічна реабілітація передбачає терапевтичне втручання та підтримку, щоб допомогти людям впоратися з емоційним і психологічним впливом їхнього досвіду. Він спрямований на вирішення травм, боротьбу зі стресом та іншими проблемами психічного здоров’я, допомагаючи людям відновити своє емоційне благополуччя та покращити загальну якість життя.

З іншого боку, соціальна реінтеграція зосереджується на допомозі цим особам успішно реінтегруватися у свої спільноти та суспільства. Він включає такі програми, як професійне навчання, освіта та залучення громади для подолання соціальних бар’єрів і виховання почуття причетності. Мета полягає в тому, щоб допомогти людям знову стати продуктивними членами суспільства та жити повноцінним життям як цивільні.

Дякуємо Державному університету Молдови за можливість долучитися до цікавого заходу та студентам, які гідно представили Державний податковий університет.