В рамках співпраці між університетами, завідувач кафедри публічних фінансів Державного податкового університету д.е.н., проф. Давиденко Н.М. виступила із гостьовою лекцією перед студентами Державного університету Молдови (м. Кишинів).

Лекція проводилась для здобувачів освіти третього курсу освітньо-професійної програми «Фінанси» в рамках курсу дисципліни “Міжнародні фінанси”.

У ході лекції було розглянуто питання бюджетної та податкової системи України в умовах війського стану. Лектор зазначила, що важливого значення набуває питання дієвого розподілу обмежених бюджетних ресурсів особливо в умовах воєнного стану. Розвиток системи планування та виконання бюджетів, який ґрунтується на принципах програмно-цільового методу, потребує посилення спрямованості бюджетного планування на кінцеві результати, підвищення ефективності використання бюджетних коштів. Відповідні бюджетні механізми мають забезпечити бюджетну рівновагу та дієвий вплив на соціально-економічні процеси. Основними пріоритетами бюджету є підвищення обороноздатності держави та забезпечення соціальної стабільності в суспільстві, що потребує стійких надходжень до бюджету. Держава на початковому етапі повномасштабної війни запровадила низку фіскальних стимулів з метою підтримки економіки та споживання. Однак тривалість війни та суттєве зростання дефіциту бюджету обумовили підвищення фіскальної значущості податків і зборів.

На лекції студентам була представлена аналітика для порівняння, зокрема структуру податкових надходжень до зведеного державного бюджету України та ряду країн, як то Молдови, Польщі, Словаччини, Чехії, Німеччини, Франції, Швеції, Фінляндії, США та охарактеризовано рівень податкового навантаження в цих країнах. Представлено основні податки в країнах.

Студенти після лекції самостійно зробили порівняння податкової системи України та Молдови, назвали сильні та слабкі сторони країн.

Лекція викликали багато питань у присутніх. Після лекції у студентів було запитання про організацію освітнього процесу в Державному податковому університеті.

Слухачів особливо вразили реалії освітнього процесу в нашому навчальному закладі під час війни в Україні.

Лектор закликала до подальшої співпраці студентів і запросила долучатися до заходів, які проводить кафедра публічних фінансів.

Аліна Буряк,

доцент кафедри публічних фінансів