1 жовтня розпочалося міжнародне стажування щодо просування та активізації діяльності з інтернаціоналізації у вищих навчальних закладах, яке проходить на базі Університету Матея Бела, м.Банська Бистриця (Словаччина) та буде тривати до 5 грудня.

З вітальним словом до присутніх звернулися проректор з питань інтернаціоналізації Мирослава Кнапкова та заступник декана з науки та досліджень Катаріна Хованцова. У своїх виступах вони відмітити, що сприйняття університету як міжнародної організації протягом останнього часу зазнало істотних змін. Класичні уявлення про нього були пов’язані з ідеалом академічної свободи, самостійним пошуком істини в процесі дослідження та поширенням її в процесі навчання, вільним обміном інформацією й мобільністю окремих представників вищої школи. Сьогодні знання з феномену духовного життя перетворилося на інструмент досягнення високої економічної ефективності та підвищення якості життя, а сучасні університети як учасники міжнародної команди з виробництва знань та їх головні поширювачі, набувають нових функцій, соціальних ролей і зазнають нових соціальних викликів. Щоб знайти своє місце в сучасній світовій реальності вищої освіти, університети, хоч як це парадоксально, повинні одночасно і конкурувати, вибудовуючи власну стратегію розвитку, і співробітничати, відповідаючи на сучасні суспільні запити спільними зусиллями. Серед іншого цей чинник спонукав університети світу до необхідності організовувати свою роботу на міжнародному рівні та шукати свою стратегію інтернаціоналізації. Сьогоднішні процеси інтернаціоналізації та глобалізації впливають на зміну ціннісних засад вищої освіти, внаслідок чого відбувається перебудова відносин університету із суспільством, державою, бізнесом, які й висувають перед університетом нові вимоги.

Від Державного податкового університету до міжародного стажування долучилися д.е.н, проф. Давиденко Н.М., д.е.н., проф. Гордей О.Д., д.е.н., проф. Мартиненко В.В., д.е.н., проф. Онишко С.В., к.е.н., доц. Буряк А.В., к.е.н., доц. Скрипник Г.О., к.е.н. Новицька О.В., к.е.н., доц. Ключка О.В.

В рамках першого модуля «Методи інтернаціоналізації у вищих навчальних закладах» учасникам стажування було запропоновано ряд лекцій та воркшопів: «Концептуалізація інклюзивної інтернаціоналізації в Словаччині», «моделі інституційного бенчмаркінгу», «Презентація діяльності студентів, проведеної в рамках ініціативи навчання на основі викликів під назвою International Virtual SocietalChallenge». Словацькі та французькі колеги поділилися з українськими досвідом пілотного тестування моделі, представлення кейсів, що демонструють інноваційні практики викладання та навчання.

Міжнародний вимір вищої освіти стає все більш комплексним, а інтернаціоналізація як надважлива складова діяльності університету, фактор реалізації глобальної конкуренції у сфері вищої освіти та всебічного міжнародного стратегічного партнерства – є одним із аспектів сьогоднішньої освітньої реальності та буде залишатися центральною силою в системі світової вищої освіти у найближчому майбутньому.