25.05.2023 року, згідно з планом заходів до Дня науки, кафедрою публічних фінансів Державного податкового університету проведено науково-практичний круглий стіл «Переваги та наслідки реформи бюджетної децентралізації в Україні».

У заході прийняли участь: запрошений лектор – випускник кафедри 2013 року – Ткачук Максим Юрійович начальник фінансового відділу Берездівської СТГ Шепетівського району Хмельницької області, науково-педагогічні працівники кафедри, здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» Факультету фінансів та цифрових технологій.

Ткачук М.Ю. у своїй доповіді на тему «Вплив бюджетної децентралізації на фінансове забезпечення діяльності Берездівської СТГ Шепетівського району Хмельницької області» розкрив специфіку формування місцевих бюджетів в умовах реалізації реформи децентралізації, акцентував увагу на перевагах бюджетної децентралізації для забезпечення фінансової незалежності територіальних громад, визначив ризики та перспективи реалізації реформи бюджетної децентралізації в Україні у повоєнний період.

Доцент кафедри публічних фінансів Ріппа М.Б. у доповіді на тему «Децентралізація в Україні, реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади: здобутки та завдання» зосередила увагу на етапах та результатах реалізації реформи бюджетної децентралізації, розкрила законодавчі новації, що забезпечили додаткові надходження до місцевих бюджетів, визначила основні завдання на 2021-2024 роки щодо реалізації реформи бюджетної децентралізації в Україні.

В обговоренні прийняли участь завідувачка кафедри Коляда Т.А. та доцент кафедри Довгань Л.П., які наголосили на актуальності теми науково-практичного круглого столу, відмітили обґрунтованість і змістовність доповідей, задали уточнюючі запитання доповідачам.