22 лютого 2024 року на відбулася Міжнародна науково – практична конференція молодих вчених «Фінансові механізми забезпечення відновлення економіки України в сучасних умовах».

У конференції молодих вчених взяли участь понад 160 студентів та аспірантів із 50 закладів вищої освіти Грузії, Молдови, Болгарії, Польщі, Румунії та наші українські ЗВО Вінниці, Києва, Ірпеня, Кривого Рогу, Запоріжжя, Луцька, Маріуполя, Дніпра, Чернігова, Одеси, Полтави, Харкова, Хмельницька, Тернополя та Херсона.

Організувала конференцію кафедра публічних фінансів.

Із відкриттям Міжнародної науково–практичної конференції молодих вчених привітала проректор з наукової роботи к.е.н., доц. Олександра Смірнова. «Символічно, що наші наукові зв’язки завжди приносять плідні результати, а організація Міжнародної науково–практичної конференції молодих вчених – ще одне підтвердження такої ефективної кооперації. Сьогоднішній захід сприятиме розширенню мережі молодих вчених і допоможе краще зрозуміти фінансові механізми забезпечення відновлення економіки України в сучасних умовах», ‒ висловила переконання Олександра Смірнова й побажала учасникам плідних та цікавих дискусій.

Із вітальним словом до усіх присутніх звернувся декан факультету фінансів і цифрових технологій д.е.н., проф. Володимир Корнєєв. Володимир Вікторович  насамперед зауважив, що студенти та аспіранти із різних куточків України та закордону, які беруть участь у конференції, мають унікальну нагоду представити результати своїх досліджень та наголосив «щоб відновити Україну після закінчення війни, будуть потрібні великі фінансові зусилля на глобальному рівні. ЄС вже робить значний внесок у підвищення теперішньої стійкості цієї держави, але в середньостроковій і довгостроковій перспективі буде потрібна ще більша підтримка для відновлення засад вільної і заможної країни, безповоротно зорієнтованої на європейські цінності й надійно інтегрованої в європейську і світову економіку, а також для підтримки її на європейському шляху. Тому питання, який присв’ячена конференція є наразі дуже актуальними».

Також із вітальним словом до учасників конференції звернулася завідувач кафедри публічних фінансів д.е.н., проф. Надія Давиденко, яка зазначила, що студентське життя дає можливість розвиватися всебічно, але головна можливість, яку повинен використати кожен студент – це розвиватися інтелектуально. Основним рушієм прогресу і найбільшою цінністю у світі сьогодні визнаються знання людини, її навички, вміння є та будуть в третьому тисячолітті найбільшим скарбом. «Попри воєнний стан ми маємо навчатись, розвиватись і ділитись своїми науковими дослідженням» - зазначила Надія Давиденко.

Привітали учасників конференції також закордонні колеги Жанетта Сіманавічіне, габілітований доктор економіки, професор, Університет Миколаса Ромеріса, Литва; Іван Димитров, доктор, проф., Університету «Проф. Д-р Асен Златаров», Болгарія; Наталія Василевська, д.е.н., професор, Університет ім. Яна Кохановського, Польща; Ельсевар Кулієв, к.е.н., доцент Азербайджанський державний економічний університет, Азербайджан; Андрей Мулик, доктор філософії з фінансів, професор, Державний університет Молдови, Молдова.

На пленарному засіданні виступили Yoana Krumova – Bulgaria – A Rising Star in the ICT Sector, University "Prof. Dr. Asen Zlatarov", Bulgaria; Aleko Meladze – Current Issues of Customs and Tariff Regulation, Batumi Shota Rustaveli State University, Georgia; Володимир Матюшенко – The essence of behavioral finance and its place in financial theory, Державний Податковий Університет; Angelina Naida – The development of the entrepreneurial University concept in the republic of Moldova, State University of Moldova, Moldova; Остапенко Вероніка – Аналіз проблем та перспективи розвитку системи управління прибутком підприємства, Харківський національний економічний університет ім. С. Кузнеця, Україна; Nicoleta Marin – Tax evasion – an obstacle in the Moldova’s path to EU membership, State University of Moldova, Republic of Moldova, Moldova; Олена Угоднікова – Інвестиційно-маркетингові концепції публічного управління у територіальних громадах, Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова, Україна; Онищук Артем – Фінансова безпека держави в умовах військового стану, Державний Податковий Університет, Україна; Козлов Євген – Зарубіжний досвід податкових реформ у післявоєнний період, Державний Податковий Університет, Україна; Ваховська Аліса – Вплив електронних фінансових платформ на розвиток підприємництва, Ірпінського фахового коледжу економіки та права, Україна; Британ Вадим – Теоретичні підходи визначення фінансової безпеки банківських установ, Державний Податковий Університет, Україна; Voziian Valeriia – Resistance to change: challenges and opportunities, «Alexandru Ioan Cuza University" of Iasi, Romania; Кравчук Анна – Стратегічне управління публічними фінансами як інструмент зміцнення фінансової безпеки України, Державний Податковий Університет, Україна; Лаговська Тетяна – Механізми забезпечення відновлення економіки постраждалих територій України, Державний Податковий Університет, Україна; Кузьмак Анна – Місцевий бюджет Києва: структура та динаміка, Державний Податковий Університет, Україна.

Після відкриття конференції учасники продовжили роботу у форматі секційних засідань у онлайн форматі. Тематика доповідей охоплювала надзвичайно широке коло питань, пов’язаних з проблемами фінансової теорії в умовах сучасних викликів, актуальними проблемами управління публічними фінансами, перспективами розвитку фінансів суб’єктів підприємництва, особливостями та перспективи розвитку корпоративних фінансів, проблемами формування сучасної податкової системи в Україні та перспективи цифровізації управління публічними фінансами.

На завершення конференції Надія Давиденко побажала учасникам конференції подальших наукових здобутків, активно працювати та приймати участь у подальших заходах кафедри публічних фінансів.