27 жовтня 2023 р. НПП кафедри публічних фінансів, а саме д.е.н., проф. Давиденко Н.М., д.е.н., проф. Гордей О.Д., д.е.н., проф. Мартиненко В.В., к.е.н., доц. Буряк А.В., к.е.н., доц. Скрипник Г.О., к.е.н., доц. Сокирко О.В., к.е.н., доц. Коляда Т.А., к.е.н., доц. Новицька О.В. та ст.викладач Шепиленко В.Ю. відвідали міжнародний вебінар «Integration Policy and Acculturation Interdisciplinary».

Спікером вебінару був Доктор Харіш К. Чандан – професор Аргосійського університету, Атланта, США. Він зазначив, що коли міґраційні процеси стають однією з ознак сучасного світу, а імміґрантські спільноти з’являються чи не в кожній країні, на порядок денний багатьох держав стають питання адаптації іммігрантів.

Питання адаптації мігрантів в іншокультурному середовищі посідають важливе місце в дослідженнях процесів міграції, оскільки саме успішна адаптація мігрантів до умов та вимог приймаючого суспільства дасть змогу забезпечити плідне, взаємнокомфортне міжкультурне співіснування.

У XXI столітті практично не залишилось країн, котрі не стикалися б із проблемами прибуття, виїзду або транзиту власного чи прибулого населення, з проблемами пристосування та органічного включення останнього у суспільне життя.

З посиленням глобалізації усіх процесів суспільного розвитку, прискоренням транссуспільної мобільності, міждержавних взаємин тощо значення міграційних процесів стрімко зростає. З моменту прибуття мігрантів до іншої країни, регіону чи спільноти починається процес їх адаптації до нового соціокультурного середовища з його культурними, політичними, правовими, релігійними, психологічними та іншими необхідними для існування особливостями, одночасно постають проблеми, що пов’язані з ними.

Лекція Доктора Харіша К. Чандана викликала жваву дискусію серед учасників вебінару, які представляли Італію, Іспанію, Пакистан, Індію, Китай, Сірію та ін. країни.