6 -8 жовтня 2023 р. викладачі кафедри публічних фінансів Аліна Буряк, Олена Новицька та Олена Сокирко на чолі із завідувачем кафедри Надією Давиденко прийняли участь у Міжнародній науково–практичній конференції «Сучасні парадигми у розвитку національної та світової економіки», присвячений 70-річчю заснування економічного факультету Державного університету Молдови м. Кишенів.

Завідувач кафедри публічних фінансів Надія Давиденко від імені ректорату та колективу факультету фінансів та цифрових технологій привітала колег з економічного факультету Державного університету Молдови зі святом.

Славний шлях економічного факультету це є яскравий приклад самовідданої праці колективу, якому притаманна талановитість, висока професійність та вміння долати труднощі, яких вистачає в усі часи. Надія Миколаївна побажала великого натхнення та подальших творчих успіхів, миру, щастя та здоров’я.

У відкритті конференції взяли участь: проректор з наукової діяльності Жоржета Степанів, декан факультету економічних наук Марія Хамурару, директор Асоціації бухгалтерів та професійних аудиторів Златіна Наталія, представник Румунської академії Отілія Манта.

У своєму вступному слові декан факультету економічних наук Марія Хамурару розповіла про історію становлення та розвитку факультету, трансформації, які відбулися за 70 років.

Метою цієї конференції було об'єднати експертів, фахівців, дослідників та студентів для вивчення та обговорення нових парадигм та тенденцій розвитку економіки на національному та глобальному рівні.

Під час заходу було розглянуто кілька тем, як: дослідження сучасних тенденцій, сприяння співпраці, обмін ідеями та досвідом, натхнення для молодих дослідників та інші.

Робота конференції відбувалась одночасно в он-лайн і оф-лайн режимах, що дозволило приєднатись партнерам із Польщі, Італії, України.

Із доповіддю на пленарному засіданні виступила Надія Давиденко, яка представила результати спільного дослідження з доц. Буряк А.В. на тему: «Інформаційна складова забезпечення фінансової безпеки підприємства». Вона відмітила, що фінансовим відносинам притаманна інформація, яка є їх невід'ємною частиною та об'єктивною ознакою. Сучасні виклики ставлять перед нами завдання створення системи збору фінансової інформації з метою покращення фінансової діяльності підприємств в умовах економічної нестабільності в Україні. Важливо враховувати, що інформаційна безпека підприємства в сучасному світі стала ключовою складовою його фінансової безпеки, оскільки інформація стала невід’ємною частиною процесу модернізації підприємства та можливості конкурувати на ринку. Нехтування управлінням інформаційними ризиками може призвести до втрати нематеріальних активів, що, у свою чергу, може поставити під загрозу фінансову стабільність підприємства та ускладнити відновлення його конкурентоспроможності в майбутньому.

Ефективність реалізації заходів щодо захисту конфіденційної та комерційної інформації безпосередньо залежить від розробки та впровадження політики інформаційної безпеки підприємства, яка є невід’ємною частиною фінансової безпеки.

Після пленарного засідання робота конференції проходила по секціях. Так, на секційному засідання студентка факультету фінансів та цифрових технологій Маргарита Давиденко виступила із доповіддю на тему: «Сучасні проблеми екологічного оподаткування в Україні» за результатами спільного дослідження доцента Олени Новицької та Маргарити Давиденко.

Маргарита зазначила, що в Україні екологічна ситуація досить складна, що зумовлено відсутністю нормативно-правових актів щодо норм викидів забруднюючих речовин. Війна в Україні значно погіршила екологічну ситуацію, з метою її покращення слід забезпечити реалізацію значної кількості природоохоронних заходів. Одним із основних напрямів їх фінансування є стягнення екологічного податку, проте наразі його ставки є досить низькими і не забезпечують досягнення екологічної безпеки держави.

Захід проходив в активному діалозі учасників конференції, обміну досвідом і думками щодо наукових та педагогічних підходів до аналізу проблематики, яку досліджують та викладають фахівці економічного факультету Державного університету Молдови та університетів–партнерів.

Олена Новицька

доцент кафедри публічних фінансів