Завідувач кафедри публічних фінансів професор Надія Давиденко відвідала на запрошення доктора філософії з економіки Ірини Теодори Манулеску Університет імені Александру Йоана Кузи (м. Ясси, Румунія). Це найбільший вищий навчальний заклад Румунії, який заснований в 1860 році. У його складі 15 факультетів, понад 25 тисяч студентів.

Метою візиту стало налагодження відносин між Державним податковим університетом і Університетом імені Александру Йоана Кузи.

Під час візиту відбулося декілька зустрічей із викладачами кафедр факультету економіки та бізнес адміністрування. Професор Н. Давиденко на зустрічі з викладачами ознайомила гостей зі специфікою діяльності українського університету й передала щирі вітання від ректора кандидата економічних наук, доцента Дмитра Серебрянського, розповіла про його сучасне життя та окреслила бажані питання співпраці. Це налагодження партнерських відносин, академічна мобільність викладачів і студентів та можливість проведення гостьових лекцій з фінансів. Під час зустрічі також ішлося про розвиток програми «Подвійний диплом», участь у спільних міжнародних конференціях та Програмі Еразмус+, яка надає можливості студентам навчатись, викладачам читати лекції, працівникам – обмінюватись досвідом у сфері своєї діяльності.

Під час візиту професор Надія Давиденко мала зустріч з керівником міжнародного відділу університету Джиною Марінеску, передала вітання від ректорату та книгу «Битва за Ірпінь» автора Петра Щербини.

Під час зустрічі сторони обговорили шляхи поглиблення співпраці між університетами і можливості спільної роботи в освітніх та наукових напрямках, зокрема, в умовах, які склалися через збройну агресію росії проти України.

Джина Марінеску зазначила, що Румунія знаходиться в безпосередній близькості від агресивної війни росії проти України, і ескалація, включаючи атаку на українську цивільну інфраструктуру на Дунаї, поблизу румунських територіальних вод, створює значні ризики для безпеки в Чорному морі. Під час зустрічі неодноразово було висловлено захоплення мужністю наших воїнів і всього українського народу.

Попередньо сторонами було проаналізувано потенційні напрямки подальшої співпраці й обмінялись пропозиціями та ідеями.

Результатом поїздки стало підписання договору про співпрацю між навчальними закладами.

Надія Давиденко прочитала лекцію для студентів–фінансистів бакалаврату на тему: «Боргова стійкість України», де зазначила що державний борг України має важливе значення для фінансової політики та загального економічного розвитку країни. Було представлено боргове навантаження на Державний бюджет України, структуру зовнішнього боргового фінансування в Україні, прогнози МВФ щодо державного боргу України.

Після лекції студенти задали запитання за тематикою лекції, проте ключові були про те, як в умов війни відбувається навчання наших студентів та були дуже здивовані тим, що студенти Державного податкового університету навчаються очно.