10 жовтня 2024 року на теренах Державного податкового університету була проведена зустріч з аналітиком відділу балансного планування дирекції фінансів та стратегічної підтримки бізнесу ПрАТ МХП, к.е.н.  МИХАЙЛОМ БУРЯКОМ.

Лекція на тему «Обігові кошти підприємств» була проведена в рамках практикоорієнтованого викладання дисциплін «Фінанси підприємств», «Фінансове забезпечення діяльності малого бізнесу», «Фінансова діагностика» здобувачам освітнього рівня «Бакалавр» та дисциплін «Фінансовий менеджмент» та «Корпоративні фінанси» здобувачам освітнього рівня «Магістр» за спеціальністю 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок».

Гостьова зустріч організована кафедрою публічних фінансів під керівництвом д.е.н. професора Гордей О.Д. та особистим патронатом декана факультету фінансів та цифрових технологій Державного податкового університету д.е.н. професора Давиденко Н.М.

Також, у рамках співпраці, до гостьової лекції доєдналися представники Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (здобувачі спеціальності 073 «Менеджмент»).

Питання системи організації обігових коштів на підприємстві, їх генерація необхідного складу та структури, визначення їх потреб і джерел формування, а також контролю за зберіганням та ефективністю їх використання і покладена на аналітиків відділу балансного планування дирекції фінансів та стратегічної підтримки бізнесу ПрАТ МХП.

Буряк Михайло ознайомив здобувачів із специфікою практичної роботи в цих напрямах, а саме механізму побудови та дотримання:

• План-Факт виконання мотиваційної програми;
  • Формування та виплати бонусів контрагентам;
  • Планування продажів;
  • Baseline;
  • Сценарна варіативність;
  • Відвантаження на контрагентів;
  • Аналітика залишків;
  • Аналіз дефіциту; Квоти;
  • Прибутковість по SKU;
  • ABC аналіз;
  • Факторний аналіз операційної діяльності;
  • P&L;
  • S&OP процес;
  • Планування та балансування виробництва.

Лектор окреслив необхідні hard @ soft skills, якими потрібно володіти аналітику при працевлаштуванні за цим фаховим напрямом, як то емоційний інтелект; робота в Excel; (PowerQuery + PowerPivot обов’язково), VBA (бажано); Англійська мова рівня B2 (принаймні розмовна); Power BI / Tableau (бажано); SQL (хоча б вміння написати 2-3 типових запити); обов’язкова економічна освіта  (або досвід роботи на посаді аналітика від 3 років) та наголосив, що у здобувачів є чудові можливості їх набуття під час навчання в університеті.

В процесі жвавої дискусії спільнота ідентифікувала різні напрями організації аналітичної роботи щодо обігових коштів та відповідні компетенції спеціалістів з дата аналітики, аналітика баз даних, операційної аналітики, аналітики відділу продажів, маркет-аналітика, бізнес-аналітики, фінансової аналітики.

Дякуємо Михайлу Буряку за цікаву інформативно насичену лекцію!

Дякуємо к.е.н., доценту кафедри менеджменту та державної служби ЧНУ ім. Богдана Хмельницького Гриліцькій А.В.  за організацію міжуніверситетського заходу.

Дякуємо ЗСУ за можливість навчання та проведення зустрічей здобувачів вищої освіти з практиками!