Одним із активних методів навчання є гостьова лекція, що спонукає здобувачів до активної розумової діяльності, творчого процесу, підвищує рівень засвоєння матеріалу. Проведення відкритих гостьових лекцій є важливим інструментом для підвищення якості підготовки здобувачів освіти. Особливо цінними є такі заходи, коли їх проводять лектори, які можуть поділитися не тільки теоретичними знаннями, але й корисними практичними порадами. Дана лекція була проведена англійською мовою.
На лекції були присутні здобувачі вищої освіти першого, другого та третього (освітньо-наукового) рівня, які навчають на освітніх програмах за спеціальностями 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», які реалізує кафедра, а також викладачі кафедри.
З вітальним словом до лекторки і гостей наукового заходу звернувся завідувачка кафедри публічних фінансів доктор економічних наук, професор Надія Давиденко.
Під час лекції Марина Негрей актуалізувала питання, які мають великий теоретичний інтерес і практичне значення. Лекторка к.е.н., доц. Марина Негрей зазначила, що сучасна теорія управління портфелем, яка запропонована Г. Марковіцем, стверджує, що формування портфеля з великої кількості малокорелюючих активів зменшує його ризик або стандартне відхилення від очікуваного прибутку. Але в процесі формування портфеля фінансових інструментів коваріація має набагато більш вагомий вплив, ніж індивідуальна волатильність окремих інструментів, тому доцільно включати в портфель фінансові інструменти з від’ємною кореляцією. В умовах нестабільної економічної ситуації змінюються критерії відбору інвестиційно привабливих активів, актуальності набувають показники, що характеризують надійність активів, дозволяють оцінити рівень ризику на одиницю доходу, що обґрунтовує доцільність використання запропонованого математичного апарату формування ефективного портфеля фінансових інструментів.
Лекторка професійно володів увагою аудиторії, акцентуючись на найбільш суттєвих моментах та поняттях, порядок викладення матеріалу був логічним, а темп викладення – сприяв розумінню та засвоєнню матеріалу.
Лекція відбулася в гармонійній атмосфері взаєморозуміння, доброзичливості і співтворчості.
Колектив факультету і кафедри публічних фінансів щиро дякує шановній Марині Негрей за змістовну і цікаву лекцію й сподівається на подальшу плідну і творчу співпрацю!