20 вересня в рамках вивчення дисциплін «Фінанси підприємств», «Фінансовий менеджмент», «Фінансова діагностика» кафедрою публічних фінансів було проведено гостьову лекцію Буряка Михайла Ігоровича, кандидата економічних наук,  провідного аналітика консолідованої інформації, начальника відділу аналітики продажів каналу дистрибуції компанії у склад ТОВ «Віджі трейд», що входить в групу компаній «Верес».

Завідувач кафедри публічних фінансів професор Давиденко Н.М. представила лектора і охарактеризувала його професійне зростання від студентської лави, наголосивши, що він захистив кандидатську дисертацію під її керівництвом за фінансовим фахом.

Студенти четвертих курсів та другого скороченого терміну очної форми навчання мали можливість обговорити сучасні тенденції управління формуванням та ефективного використання оборотних активів, методів їх моніторингу та оптимізації, механізму оборотності обігових коштів та сучасних інструментів їх дослідження на підприємствах.

Були розглянуті проблеми транспортної, логістичної, комплектуючої логістики в тяжких воєнних умовах господарювання; MML, Baselin та маркетингові стратегії розвитку; напрямки діагностики ефективності використання оборотних коштів; безпосередні завдання, що лежать на плечах аналітиків та інструменти їх виконання; як виглядають звітові презентації служби аналітики середньої та великої компанії.

В процесі обговорення  з аудиторією Буряк Михайло Ігорович зупинився на механізмах формування досліджень в розрізі напрямів як то: План-факт виконання мотиваційної програми, виплата бонусів контрагентам, планування продажів, Baselin, сценарна варіативність, відвантаження продукції на контрагентів, аналітика залишків на складах та у контрагентів, аналіз дефіциту, квоти, прибутковість SKU, ABC-аналіз, факторний аналіз, P&L звіт.

Жвава дискусія відбулась при висвітленні головних компетенцій аналітика та необхідних навичок, що їх забезпечують. Насамперед це економічна освіта бажано магістерського рівня, або досвід роботи на посаді аналітика від 3 років, знання Excel (PawerQuery+PowerPivot обов’язково, VBA бажано), англійська мова рівня В2, Power BI/Tableau бажано, SQL (на рівні формування 2-3 запитів), професійна комунікативність та стресостійкість.

Буряк М.І. окреслив основні напрямки аналітичної діяльності щодо вузької спеціалізації та фахових викликів різних аналітичних завдань: операційного аналітика, аналітика відділу продажів, дата-аналітика, аналітика баз даних, маркет-аналітика, бізнес-аналітика; поділився секретами працевлаштування та різновидів творчих випробовувань при співбесіді на ринку праці за цим фахом.

Студенти подякували лектору за надану актуальну інформацію практичного формату та щирі відповіді на ряд запитань щодо працевлаштування, необхідності знань мов програмування, відповідних навчальних курсів, що дозволять опанувати аналітичну діяльність щодо управління оборотними активами, впливу війни на бізнесову діяльність компанії та неочікувані виклики роботи аналітика.

Дякуємо ЗСУ за можливість очного навчання та організації цікавих інформативних зустрічей з практичними фахівцями!

Галина Скрипник,
доцент кафедри публічних фінансів