19 жовтня 2023 року кафедра публічних фінансів ДПУ на чолі з завідувачем професором Давиденко Н.М. в особі професора Гордей О.Д., доцентів Скрипник Г.О., Новицької О.В., Буряк А.В. взяли участь у традиційній щорічній конференції ПГА «Бачення жінок у майбутнє України».

Модераторами виступали  Костянтин Лісничий, голова правління PGA, секретар Гарвардського клубу, радник генерального директора UkraineInvest та Емілія Денежна, член Правління ПГА, голова відділу комунікацій НАКО.

Спеціальним гостем заходу виступила Наталія Калмикова, заступниця Міністра оборони України.

У рамках першої панелі «Місія жінок під час війни» з короткими, але дуже насичено-змістовними доповідями брали слово Юлія Паєвська (Тайра) легендарна волонтерка та парамедик, Оксана Григор’єва радниця з гендерних питань командувача Сухопутних військ ЗСУ, Ольга Руднєва генеральний директор Superhumans Center, Юлія Кірілова спів засновниця «Жіночого ветеранського руху» Український ветеранський фонд.

Піднімались питання гендерної рівності в рядах ЗСУ та безпосередньо при виконанні бойових завдань на фронті; формуванню позитивного образу «Українки захисниці» в міжнародній спільноті шляхом участі в міжнародних круглих столах та конференціях; місце жіноцтва в тяжкі воєнні часи та безліч ролей, що ми покликані відігравати: безпосередньо в лавах ЗСУ, волонтерство, берегині сімейного вогнища, старшого покоління та дітей-майбутнє України, медики та психологи що сприяють реабілітації тощо; проблемам реабілітації після втрати кінцівок та програмам протезування; підкреслено довго терміновість на повоєнні десятиліття інституту посттравматичного лікування і контролю, адже травмовані громадяни на сьогодні мають достатньо юний вік і не обов’язково є військовослужбовцями; особливості протезування при полі ампутаціях та супроводжуючих травмах як то осколкові поранення, контузії, втрата слуху та зору; проблемам внутрішнього переміщення та поверненню окремих громадян та цілих сімей з-за кордону.

Особливої уваги заслуговує доля полонених жінок (військових, медиків, цивільних тощо) насильство щодо них, виснажений фізичний і психологічний стан після звільнення та подальша тяжка довготривала реабілітація. Необхідно підвищувати загальнонаціональну культуру спілкування з ветеранами.

Під час роботи другої панелі «Місія жінок після війни», модераторкою якої була Владислава Магалецька, член Правління PGA, радник Віцепрем'єр-міністра України, екс-заступник міністра сільського господарства, піднімались питання особливостям жіночої підприємницької діяльності та програмам цільового її фінансування, економічній відбудові окремих регіонів та в цілому економіки України. Спеціальним гостем виступила Олеся Залуська голова партії Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Друга панель була присвячена необхідності залучення додаткових фінансових ресурсів для активізації підприємницької діяльності жінок, визначення пріоритетності фінансового забезпечення як військових потреб, так і жінок, які забезпечують потреби фронту в тилу. Спікери зазначили неоціненний вклад волонтерства жінок, не залежно: перебувають вони в Україні, чи за сімейними обставинами тимчасово збирають необхідні речі та кошти в країнах Європи. Олеся Залуська акцентувала, що програма USAID від початку війни 24 лютого 2022 року надала 9,88 мільярда доларів США на програми розвитку та гуманітарну допомогу та продовжує підтримувати усі економічні та антикорупційні ініціативи як в територіальних громадах, так і в Україні в цілому.

Також спікерами панельної зустрічі виступили – Олег Халаїм майор Збройних Сил України, Президент Гарвардського клубу України, економіст Світового банку; Олена Волошина керівниця Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні. Оскільки, IFC є однією з організацій Групи Світового банку спікери відзначили необхідність фінансової допомоги українському бізнесу. Також анонсовані наміри консолідувати додаткові 1 млрд доларів США на підтримку малим та середнім підприємствам в Україні.

Колектив кафедри публічних фінансів Державного податкового університету щиро вдячний організаторам за можливість приєднатись до обговорення надзвичайно актуальних болючих проблем, що ввійшли в поле зору панельних дискусій в рамках конференції «Візія жінок у майбутньому України» Асоціації «Професійний Уряд України»!