8 листопада 2023 р. відповідно до графіку проведення відкритих занять ДПУ відбулася лекція доктора економічних наук, професора, завідувача кафедри публічних фінансів Давиденко Надії Миколаївни з навчальної дисципліни «Фінансовий менеджмент» на тему: «Управління інвестиціями та фінансовими ризиками на підприємстві» для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня групи ММБ-20-1.
На лекції були присутні: завідувач навчально-методичного відділу к.б.н., доцент Качур І.В.; заступник декана факультету фінансів та цифрових технологій, к.е.н., доцент кафедри публічних фінансів Мельничук Г.С.; заступник декана факультету фінансів та цифрових технологій, доцент кафедри фінансових ринків та технологій Козій Н.С., д.е.н., професор кафедри публічних фінансів Гордей О.Д.; к.е.н., доценти кафедри публічних фінансів Буряк А.В., Скрипник Г.О.
На лекції були розглянуті наступні питання:
- Економічна сутність інвестицій підприємства та їх класифікація.
- Принципи розробки інвестиційної політики
- Політика управління реальними та фінансовими інвестиціями підприємствата оцінка доцільності інвестування.
- Сутність фінансових ризиків підприємства та їх класифікація.
- Політика управління фінансовими ризиками підприємства.
- Модель управління фінансовими ризиками.
Лекція була проведена згідно робочої програми дисципліни «Фінансовий менеджмент» з застосуванням технічного забезпечення лабораторії ДПУ і познайомила слухачів з теоретичними та практичними положеннями процесу розробки інвестиційної політики та політики управління фінансовими ризиками на підприємстві. На лекції детально було розглянуто особливості оцінки доцільного фінансового та реального інвестування, а також оцінки фінансових ризиків.
Дискусійним виявилось питання щодо ефективності інвестиційної політики на підприємстві. Під час лекції відчувався зв’язок з аудиторією, студенти охоче відповідали на поставленні питання. Час на розгляд кожного з питань був розподілений рівномірно, мало місце уміння лектора зацікавити та активізувати роботу студентів. Лектор спонукала слухачів до наукового пошуку за темою, зацікавлювала проблемними питаннями, дала завдання для підготовки до семінарських занять і самостійної роботи.
Зміст лекції наповнений прикладами, які динамічно доповнювали викладений теоретичний матеріал.
Лектором на високому науковому та методологічному рівнях послідовно, в доступній формі було викладено основні питання теми та зроблено висновки. Прочитана лекція є свідченням високого рівня лекторської майстерності та професійної кваліфікації. Лекція одержала схвальні відгуки присутніх.