27 жовтня 2023 р. відповідно до графіку проведення відкритих занять Державного податкового університету відбулася лекція кандидата економічних наук, доцента кафедри публічних фінансів Скрипник Галини Олексіївни з навчальної дисципліни «Фінансові ресурси підприємницьких кластерів» на тему: «Закономірності створення і функціонування кластерів в країнах з розвиненою ринковою економікою» для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня групи ФМУП-22-1.

Лекція проходила в режимі онлайн-відео конференцій Zoom. На лекції розглядалися питання формування та функціонування кластерів за світовими регіонами; основні характеристики кластерів США; основні моделі організації кластерів Європейського Союзу: італійська, німецька і фінська. Лектором були наведені приклади організації вітчизняних кластерів на основні принципу самофінансування,  здійснено порівняльну характеристику зарубіжних кластерів використовуючи при цьому аналіз існуючого світового досвіду формування фінансового капіталу кластерів. А також ознайомила здобувачів вищої освіти з програмами та концепцією впровадження кластерів в національну економіку.

На лекції були присутні: проректор з навчально-методичної роботи к.ю.н., доцент Шемелинець І.І.; завідувач кафедри публічних фінансів д.е.н., професор Давиденко Н.М.; в.о. заступника декана факультету фінансів та цифрових технологій, к.е.н., доцент кафедри публічних фінансів, Мельничук Г.С.; представник з навчально-методичного відділу Пильник Т., д.е.н., професори кафедри публічних фінансів Гордей О.Д., Мартиненко В.В.; к.е.н., доценти кафедри публічних фінансів Буряк А.В., Коляда Т.А., Новицька О.В., Довгань Л.П., ст. викладач кафедри публічних фінансів Шепиленко В.Ю.

Дискусійним виявилось питання щодо створення кластерів на основі вітчизняних підприємств, їх фінансування та захист, а також критерії оцінювання ефективності та можливості залучення грантових коштів міжнародних організацій. Під час лекції відчувався зв'язок з аудиторією, студенти охоче відповідали на поставленні питання.

Лекція Скрипник Галини Олексіївни проведена на високому науково-методичному рівні, відповідає вимогам вищої школи і свідчить про високу професійну кваліфікацію викладача та одержала схвальні відгуки. Присутні відмітили високий науковий рівень володіння матеріалом з дисципліни «Фінансові ресурси підприємницьких кластерів»  та уміння лектора зацікавити та активізувати роботу студентів.