24 жовтня 2023 року викладачі кафедри публічних фінансів: Надія Давиденко, Галина Скрипник, Аліна Буряк,  взяли участь у роботі «ІІ МІЖНАРОДНОМГО ЕКСПОРТНОГО ФОРУМУ 2023: Від відновлення України до глобального економічного процвітання” організований Торгово-промисловою палатою України спільно з Офісом розвитку підприємництва та експорту, національного проєкту Дія.Бізнес за спільного фінансування уряду Німеччини  через програму ReACT4UA  (ad hoc funds) та Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Захід відкрили Олександр Ярема, Державний секретар Кабінету Міністрів України, Хеген Еттнер, директор програми EU4Business, GIZ – «Використання та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі/ EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», Джефрі Лерер, виконуючий обов'язки Заступника директора місії USAID в Україні та Геннадій Чижиков, президент Торгово-промислової палати України.

В рамках першої панельної дискусії «Міжнародна торгівля та інвестиційні можливості для українського бізнесу» висвітлювались заходи, передбачені урядом України для підтримки МСП, експорту та нових іноземних інвестицій для збільшення продажів під час повномасштабної війни. Спікерами виступали: Юрій Драганчук, заступник Міністра фінансів з питань євроінтеграції; Владислав Суворов, заступник голови Державної митної служби України; Руслан Гашев, голова правління ПрАТ «Експортно-кредитне агентство»; Андрій Ремізов, директор Офісу з розвитку підприємництва та експорту; Олександр Грибан, керівник інвестиційної команди Advantage Ukraine.

Друга панельна дискусія «Торгівля ЄС з Україною»  велась за напрямами - торговельна політика ЄС, доступ до фінансів, відповідність продукції. Піднімались питання: роль міжнародних торговельних угод та партнерства у підтримці зростання українського експорту та існуючих можливостей для України; регуляторне середовище для українських експортерів; ресурси, що допоможуть покращити міжнародні відносини між контрагентами експортних операцій; основні прогнозні ризики виклики та невизначеності світової економіки та їх вплив на експортний сектор України; вплив уряду України на зростання конкурентоспроможності підприємств. Спікерами панельної дискусії виступили Альберто Фернандез-Дієз, керівник відділу торгівлі та економіки Представництва ЄС в Україні; Денис Шемякін, Директор Офісу підтримки реформ, Міністерство економіки України; Рожков Олексій, Директор департаменту економічного співробітництва з Європейським Союзом та іншими країнами, Міністерства економіки України; Михайло Непран, Перший віце-президент ТПП України; Назар Бобицький, керівник європейського офісу Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ), Валерій Пекар, модератор форсайт-сесій на тему розвитку МСП і відновлення експорту.

Панель пітчингу «Міжнародні та локальні проекти та програми для відновлення МСП та виходу на зовнішні ринки» доповідачами виступили представники: Урядової програми «Єробота»; USAID CEP; GIZ; Дія.Бізнес; EEN/UA ready for EU-UA Sjlidarity lanes; Еразмус для молодих підприємців; Платформа ECCP (Європейський кластер ний альянс); Проекти ПРООН для релокованих компаній; Платформа NAZOVNI; LEVERIST.

Третя панельна дискусія «Жіноче підприємництво: відновлення, розвиток та експорт» піднімала питання особливостей відкриття та ведення бізнесу в напрямку експорту жіночою спільнотою підприємців. Модератором виступила Ірина Зеленіна, Генеральний директор Центру з просування експорту. Спікерами цієї панельної дискусії були: Наталка Найда, засновниця та CEO компанії «Framiore» в Україні та «Framiore LTD» у Великій Британії (виробник одягу); Аліна Качоровська, засновниця та CEO компанії «Kachorovska» (виробник взуття); Юлія Бігун, співзасновниця та CEO компанії «Ohra Home» (виробник постільної білизни); Тетяна Абрамова, засновниця та CEOТОВ «Ріто» (виробник одягу); Вікторія Примоленна, засновниця та CEO пекарні «Будьмо здорові» (виробник печива).

Форум став дієвою платформою для ефективного діалогу бізнесу та влади у пошуку формули економічного відновлення, презентації основних механізмів підтримки експорту та інновацій.

Форум відбувся за підтримки таких інституцій: Міністерство цифрової трансформації України, Експортно-кредитне агентство та програма міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку за дорученням Європейського Союзу та уряду Німеччини реалізує німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Дякуємо організаторам за цікаву інформаційно насичену дискусію та воїнам ЗСУ за цю можливість!