1 листопада 2023 р. в онлайн форматі відбулася відкрита лекція доцента кафедри публічних фінансів Коляди Т.А., к.е.н., с.н.с., доцент з навчальної дисципліни «Публічні фінанси» для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня групи ФПУП-23-1 на тему: «Фінанси місцевого самоврядування».

Свою лекцію доцент Тетяна Коляда присвятила розкриттю таких питань, як:

• сутність та призначення фінансів місцевого самоврядування;
  • склад та структура доходів місцевих бюджетів;
  • видатки місцевих бюджетів та їх класифікація.

Лектор акцентувала увагу, що через військову агресію проти України відбулося суттєве скорочення доходів місцевих бюджетів, зокрема в частині обсягів міжбюджетних трансфертів; за рахунок бюджетного маневру відчутних змін зазнали пріоритетні напрями витрачання бюджетних коштів.

У презентації була наведена динаміка зазначених змін, визначені тенденції розвитку фінансів місцевого самоврядування на середньо та довгострокову перспективу.

Лекція викликала жвавий інтерес у здобувачів вищої освіти, лектору було задано багато запитань щодо альтернативних шляхів залучення фінансових ресурсів на місцевий рівень, особливостей планування доходів місцевих бюджетів в умовах військового стану тощо.

На завершення зустрічі доцент Тетяна Коляда щиро подякувала колегам та здобувачам вищої освіти за проявлений інтерес до лекції та цікаві запитання.

Лекція Коляди Тетяни Анатоліївни проведена на високому науково-методичному рівні, відповідає вимогам вищої школи і свідчить про високу професійну кваліфікацію викладача та одержала схвальні відгуки присутніх.