1 листопада 2023 р. відповідно до затвердженого графіку проведення відкритих лекцій для студентів скороченого терміну групи ФБД-22-1с спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» доцентом кафедри публічних фінансів Буряк Аліною Вікторівною була проведена лекція з дисципліни «Фінанси підприємств» на тему «Фінансове планування на підприємствах».

На лекції були присутні декан факультету фінансів та цифрових технологій д.е.н., професор Корнєєв В.В.; начальник навчально-методичного відділу к.б.н., доцент Качур І.В.; викладачі кафедри публічних фінансів: к.е.н., доцент Скрипник Г.О., старший викладач Шепиленко В.Ю. В дистанційному форматі були присутні: к.е.н., доцент Коляда Т.А.; к.е.н., доцент Новицька О.В.

Лекція була проведена згідно робочої програми дисципліни з застосуванням технічного забезпечення лабораторії ДПУ і познайомила слухачів з теоретичними та практичними положеннями процесу фінансового планування та бюджетування на підприємствах різних галузей господарювання. Детально висвітлено сутність і механізм операційного та фінансового бюджетування, етапи впровадження  системи планування та її складових бюджетування та контролю, форми бюджетів та методи визначення контрольних величин.

Прикладний характер подачі матеріалу дозволив студентам засвоїти повний цикл механізму  оперативного бюджетування на живому прикладі підприємства харчової промисловості, прослідкувати відображення окремих статей витрат  та доходів аж до кінцевого консолідованого головного виробничого бюджету.

Матеріали надавались  у паперовій формі та дублювались відповідними слайдами, що допомагало слідкувати за розрахунковим матеріалом, робити певні замітки і забрати до дому, щоб використати при підготовці до семінару. Студенти мали можливість ознайомитись з процесом планування на підприємстві аграрної галузі, а саме напрямку рослинництво. Особливої цікавості аудиторії набуло фінансове планування грошового потоку, як елементу фінансового планування.

В межах теми лектор провела аналогію до бюджетування витрат в бюджетній сфері господарювання країни, а саме механізм калькулювання витрат на прикладі проекту міського бюджету Броварської міської ради. Лектор спонукала слухачів до наукового пошуку за темою, зацікавлювала проблемними питаннями, дала завдання для підготовки до семінарських занять і самостійної роботи.

Лекція Буряк А.В. проведена на високому науково-методичному рівні. При обговоренні на засіданні кафедри колеги відмітили високий професійний рівень, уміле володіння матеріалом, здатність зацікавлювати та активізувати увагу студентів.