Все почалося з паспортного контролю на вході до Американського дому. Далі – зустрічі з колегами (сподіваємося, маємо право так називати людей, які за час нашої практики у Київському бюро Радіо Свобода стали для нас не лише керівниками, а й друзями і порадниками у цій нелегкій, але цікавій справі – журналістиці). Обійми, фото на згадку, нагода поспостерігати за роботою журналістів у прямому ефірі, «познайомитися» з чоловічком, символічно зібраним із радіо.
На нас чекала VR зона із захопливими відео журналістів Радіо Свобода у форматі 360: спускалися до шахти та знайомилися із людьми, для яких це – звична справа, спостерігали за «Маршем захисників України» чи концертом гурту «Океан Ельзи» – кому що до смаку. Завдяки інтерактивним тестам, розробленим свободівцями, і порозважалися (дізналися, яка ми книга, чи достатньо добре володіємо сучасною українською мовою), і прокачали журналістську кмітливість (перевірили, наскільки добре орієнтуємося у державному «онлайн-магазині»: спробували «купити» товар чи послугу так, як це роблять чиновники за державні кошти). Принагідно переглянули фотовиставку «Донбас: Чорне Золото».
Потому – вітальні слова керівників меіакорпорації.
«Як і 65 років тому, так і зараз, наша місія залишається тією ж – доносити збалансовану інформацію до аудиторії. Ми працюємо там, де уряди не можуть створити умови для вільної преси. Поки це не сталося в тих країнах, де ми є, але ми віримо, що одного дня ми будемо непотрібні» – зауважила Дейзі Сінделар, віце-президент і головний редактор Радіо Свобода/Радіо вільна Європа.
Прем’єра фільму Руслана Тарасова і Дмитра Джулая «Підірвати Свободу» – розповідь про те, як журналісти Української редакції Радіо Свобода діставали інформацію з-за «залізної завіси» та вишукували правду, заховану між рядками у газетах СРСР, як вдалося раніше за офіційні московські ЗМІ повідомити про аварію на Чорнобильській АЕС і проголошення незалежності України.
Запрошуючи до перегляду стрічки про історію створення і діяльність Радіо Свобода, головний редактор Київського бюро Інна Кузнецова розповіла: «Для молодого покоління трохи незвичні деякі моменти з цього фільму, вони будуть видаватися дивними і смішними, але це велике щастя тих людей, які не знають, що таке несвобода преси». Пані Інна підкреслила: «65 років Радіо Свобода говорило, останні 8-9 років – не лише говорить, а й показує!»
Під час заходу відбувся виступ політичного оглядача Віталія Портникова та дискусія щодо місця та значення Радіо Свобода у медіаландшафті України, нових форматів, журналістики.