«Коли ми щось купуємо, звертаємо увагу на термін придатності продукту. Так само треба звертати увагу на термін придатності інформації. Адже більшість новин застаріває вже на стадії їхнього створення або поширення». Це лише одна з добірки порад для людей розумової праці від Віталія Голубєва. На майстер-класі «Ефективність та відповідальність в соцмережах» , який відбувся сьогодні в УДФСУ, ми почерпнули їх сповна. Віталій Голубєв – медіатренер, секретар Національної спілки журналістів України, керівник «Школи універсального журналіста», засновник Всеукраїнського конкурсу учнівських творчих робіт «Я – журналіст», консультант Ради Європи з питань друкованих ЗМІ, автор 6 книг і батько трьох донечок. З чого варто розпочати свій день журналістові, що таке «воронка ефективності», чому соцмережі шкідливі й де народжується істина? Відповіді на ці та багато інших питань наші журналісти дізналися з вуст гостя. Чудовими ілюстраціями до життєвої й професійної філософії Віталія слугували підслухані, пережиті, побачені історії, які і викликали усмішку, і змушували замислитися. Чимало порад стосувалися того, як юним і амбітним знайти своє місце в медіапросторі: на думку Віталія, «щоденна практика писати – це те, що робить із журналіста журналіста». Однак варто спиняти потоки інформації й виводити соцмережі з режиму фону: «Я би не хотів, щоб ми перетворилися на дресированих мишок, які підсідають на голку задоволення», – підсумував Віталій Голубєв. На згадку про зустріч студенти мали змогу придбати книги Віталія з автографом і, звісно ж, досхочу нафотографуватися.