04.02.2020 на платформі Moodle відбувся Круглий стіл «Академічна доброчесність як сучасний тренд», організований кафедрою журналістики, української словесності та культури. У ньому взяли участь здобувачі вищої освіти спеціальності 061 «Журналістика» 1-4 курсів, НПП кафедри, колеги з інших ННІ Університету.

Модератором була д. н. із. соц. комунікацій, проф., завідувач кафедри журналістики, української словесності та культури, гарант освітньої програми «Журналістика і зв’язки з громадськістю» каф. Зикун Н.І.

Розпочав обговорення директор Навчально-наукового інституту гуманітарних наук Суліма Євген Миколайович, доктор філософських наук, професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України. Він виокремив основні змістові напрями й акценти актуальної проблеми, заваживши, що нині академічну доброчесність коректніше називати не трендом, а нормою сучасного життя в закладі вищої освіти, загалом у науковому середовищі.

Програма заходу була надзвичайно цікавою й насиченою. Центральну доповідь «Академічна доброчесність як сучасний тренд» підготувала й надзвичайно майстерно презентувала Гиріна Тетяна Сергіївна, канд. наук із соц. комунікацій, доцент кафедри журналістики, української словесності та культури. Гарним її продовженням став «Академічний інтерактив: аналіз кейсів», проведений спікеркою за активної участі студентів, які одразу закріпили теоретичні знання, розбираючи кейси з академічного життя.

«Рекомендації щодо уникнення можливих проявів академічної недоброчесності, їх виявлення та недопущення» Фурманюк Валентини Федорівни, начальника Навчально-методичного центру забезпечення якості вищої освіти Університету ДФС України, стануть в нагоді кожному, хто береться за наукове дослідження, а також студентам 4 курсу, що активно працюють над бакалаврськими роботами.

«Правові наслідки порушення принципів академічної доброчесності» систематизувала Новицька Наталія Борисівна, докт. юрид. наук, проф., завідувач кафедри фінансового права ННІ права.

Від теорії – одразу до практики: важливим моментом заходу стало підписання усіма охочими НПП ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО АКАДЕМІЧНУ ДОБРОЧЕСНІСТЬ науково-педагогічного, наукового, педагогічного працівника Університету державної фіскальної служби України та здобувачами вищої освіти – ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО ДОТРИМАННЯ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ здобувачем вищої освіти Університету державної фіскальної служби України. Безумовно, такі події надзвичайно важливі нині, особливо – для майбутніх журналістів, яким постійно доводиться працювати із словами, думками, текстами інших, тому важливими є навички коректного транслювання, цитування текстів й дотримування норм авторського права.