“Краще бути не першими, але бездоганними”
На такому принципі Британської мовної корпорації ВВС акцентував увагу гість здобувачів журналістики в Державний податковий університет, Голова Комісії з журналістської етики, заслужений журналіст України, Голова правління та ведучий “Громадського радіо” Андрій Куликов
Однією з провідних тем для журналістського середовища нині, а також розмови з медіаекспертом стала межа між журналістикою і пропагандою, їхньої світоглядної та ціннісної відмінності. Проте інколи журналістові складно втримати цю межу, адже працюючи наживо в кадрі людина розбещується, починає говорити гаслами, тобто її слова стають бездоказовими, оманливими. В умовах війни ціною цьому може стати добродуб, здоров’я чи навіть безпека населення. До прикладу у BBC є правило: «Не публікувати інформацію, доки не перевіриш за двома незалежними джерелами». Такими джерелами можуть слугувати як повідомлення іншої солідної організації, або власного кореспондента, котрий перебував на місці події.
Перефразовуючи принцип BBC справедливо сказати: бездоганність ‒ це про правдивість.
Правило підтверджують та беруть на озброєння Євгенія Кононенко та Єлизавета Гончаренко

199

200

Backstage зустрічі здобувачів журналістики Державний податковий університет з Головою Комісії з журналістської етики, заслуженим журналістом України, Головою правління та ведучим “Громадського радіо” Андрієм Куликовим вже на YouTube-каналі “Журналісти ДПУ”.
Підписуйтеся на канал, аби дізнаватися більше!