До 209-ї річниці з дня народження Великого Кобзаря кафедрою мовної підготовки та соціальних комунікацій проведено флешмоб «Я на сторожі коло них поставлю слово…» зі студентами різних спеціальностей Державного податкового університету.

Сучасне й майбутнє України, як і минуле, важко  уявити без Шевченка, без духовної сили його поетичного слова:

В своїй хаті своя й правда,

І сила, і воля.

Зерна поезії Т. Шевченка впали в благодатний український ґрунт, жодне не пропало. Долю української нації й Української Держави вирішують нині кращі представники нації, ті, кому «не однаково».

«Борітеся – поборете, Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава І воля святая!» – промовляє до нас Тарас Шевченко. Тільки правда і воля можуть забезпечити українській нації щастя, «Бо де нема святої волі, Не буде там добра ніколи»

Молодь читала вірші Шевченка, намагаючись донести такі сучасні й такі до кінця незбагненні думки поета: «Встане правда! Встане воля!», «Та не однаково мені, як Україну злії люди присплять, лукаві, і в огні її, окраденую, збудять…», «Діла добрих оновляться, Діла злих загинуть», «Якби ви вчились так, як треба, то й мудрість би була своя», «Не вмирає душа наша, не вмирає воля».

Студенти намагались наблизити слово Шевченка до наших душ і сердець пробудити у нас, сучасників, почуття історичної памיּяті, любові до рідної землі, добра, справедливості.

У наших душах завжди горітимуть Шевченкові полум’яні слова:

Свою Україну любіть.

Любіть її во время люте,

В остатню тяжкую минуту

За неї Господа моліть.