Воркшоп від експертів Гарячої лінії з цифрової безпеки “Nadiyno” Віталія Мороза та програмного менеджера в Україні “eQualitie” Павла Бєлоусова проведений для студентів спеціальності “Журналістика” із залученням здобувачів інших спеціальностей стосувався прикладних аспектів цифрової безпеки.

Результати бліц-дослідження цифрових загроз українців, які охопили 12 глибинних інтерв’ю та 1047 онлайн опитувань, що їх оприлюднили спікери демонструють, що 72% молоді проводять в інтернеті більшу частину дня. Для спілкування вони найчастіше використовують Viber (96%), Telegram (96%), Facebook Messenger (80%). При цьому 53% респондентів не послуговуються антивірусом або використовують його не на всіх пристроях.

З метою реагування на загрози цифровій безпеці, чи усунення критичних ситуацій із “взлому” сторінок користувачів, безпечного спілкування з рідними, які зараз знаходяться в окупації фахівці створили “Гарячу лінію з цифрової безпеки” (https://nadiyno.org/).

Отримати консультацію експерта можна щоденною. Особливо цінним таке спілкування буде для тих хто:

  • отримав підозрілий дзвінок нібито з банку;
  • купує онлайн, але не впевнений в безпечності сайту;
  • потерпає від намагань “зламати” акаунт.

Для журналістів експерти надають пріоритетні консультації, ведуть підтримку на постійній основі, організовують “виділені лінії” для аудіо/відео дзвінків з можливістю демонстрації екрану та пояснюють простою мовою складне. Це особливо актуально для тих, хто пише статтю про цифрову безпеку та має потребу в “технічній” консультації.

Для всіх зацікавлених залишаємо посилання на фото.