Цьогоріч захід відбувся за участю 180 науковців та підтвердив статус міжнародної конференції завдяки активній співпраці із партнерами: Міжнародною академією прикладних наук в Ломжі (Республіка Польща), Житомирським державним університетом імені Івана Франка, Західноукраїнським національним університетом та Державним торговельно-економічним університетом.
Продуктивний тон плідній роботи учасників конференції задав в. о. ректора Державного податкового університету Дмитро Серебрянський, який у свій привітальні промові наголосив на винятковому значенні та важливості мови не лише в національних культурних традиціях, але й в геополітичному вимірі. Попри те, що Державний податковий спеціалізується на податковій, митній, фінансово-економічній складовій підготовки своїх здобувачів, однак його невід’ємною складовою є соціокомунікаційний напрямок роботи, зокрема в контексті підготовки конкурентних на ринку праці філологів, журналістів, в тому числі унікальної для України освітньо-професійної програми підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти “Економічна журналістика”.
Змістовні та ґрунтовні доповіді учасників конференції яскраво виголошені від час заходу стосувалися актуальних питань ознак трансформації українського національного дискурсу в умовах війни (Наталії Москаленко, кандидата філологічних наук, доцента кафедри перекладу Національного технічного університету Дніпровська політехніка), вербалізації боротьби зі страхами війни в сучасній українській мові (Наталії Дяченко, кандидата філологічних наук, доцента кафедри української мови та методики її навчання Житомирського державного університету імені Івана Франка), дитячих письменників України в умовах воєнної агресії (Наталії Марченко, кандидата історичних наук, старшої наукової співробітниці Інституту біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського) та інших доповідачів.
Наочність, образність, змістова, смислова та емоційна насиченість промов доповідачів сформувала продуктивну атмосферу єднання та взаєморозуміння учасників конференції, які погодилися за рік зустрітися в рамках чотирнадцятої щорічної конференції, аби обговорити наслідки та значення перемоги України в національно визвольній війні.
Цією конференцією Державний податковий університет ще раз впевнено підтвердив свою потужність як відкритого майданчика для ствердження світоглядних україноцентричних переконань та поглядів.
До перемоги на інформаційному фронті разом з Державним податковим університетом!