«EU Policy of Sustainable Development: Experience for Ukrainian Cities and Regions under the process of Decentralization» / «Політика сталого розвитку ЄС: досвід для українських міст та регіонів в умовах децентралізації»

Тип проєкту: Жан Моне: МОДУЛІ (Jean Monnet Modules).

Кафедра: кафедра економічної політики та сталого розвитку

Дата початку проєкту: 1 грудня 2022

Тривалість проєкту: 3 роки

Бюджет проєкту: 30 тис. євро

Реалізація політик сталого розвитку на рівні міст і регіонів дозволить досягти цілей сталого розвитку в країнах ЄС та поширювати кращі практики в інші країни  на місцевому та регіональному рівнях.  Для України співпраця з ЄС має стратегічне значення для відновлення міст і регіонів в умовах реформи децентралізації, особливо тих, які постраждали внаслідок військової агресії РФ.

Поширення політик сталого розвитку  ЄС в Україні дозволить розробити підходи, механізми щодо стратегій сталого соціально-економічного розвитку міст і регіонів,  забезпечити їх стале економічне відновлення, а в перспективі, і стале економічне зростання. Україна стрімко впроваджує цифрові технології , відтак створює можливості та передумови для розвитку сталих «розумних міст», проте існує брак компетенцій, знань і навичок  в умовах невизначеності  щодо успішного прийняття рішень на місцевому рівні у форматі «влада-бізнес-громада». Існує запит суспільства, громад підвищити обізнаність щодо спільних цінностей та політики ЄС в Україні. Необхідним вважається поширювати  політику сталого розвитку міст і регіонів  серед усіх зацікавлених сторін в Україні, особливо серед молоді та осіб, задіяних у місцевому самоврядуванні.

Загальною метою модуля є підвищення обізнаності про політику сталого розвитку ЄС для використання кращих практик для розвитку міст і регіонів України в контексті реформи децентралізації, поширення інноваційних  підходів  через освітню та наукову діяльність  та розповсюдження результатів.

Основними завданнями проєкту є:

• підготовка та впровадження навчального курсу «Політика сталого розвитку ЄС: досвід для українських міст та регіонів в умовах децентралізації»   в освітній процес  підготовки магістрів за спеціальністю «Економіка» (освітня програма «Економіка міста та регіону»), поширення його викладання на освітніх програмах рівнів бакалавра та магістра, які навчаються за іншими спеціальностями в Університеті;
  • підготовка та впровадження літнього інтенсив-тренінг курсу для державних службовців органів місцевого самоврядування;
  • підготовка та викладання гостьових лекцій в школах Бучанського району та Ірпінському  фаховому коледжі економіки та права ;
  • впровадження модулю через дослідження шляхом розвитку міжнародного та міжкультурного діалогу для взаєморозуміння з університетами-партнерами країн ЄС та іншими організаціями в процесі дослідження;
  • проведення науково-комунікативних заходів задля впровадження та поширення успішних практик сталого розвитку міст та регіонів ЄС.

Основними результатами є:

• формування у студентів та громадськості нових знань зі сталого розвитку в країнах-членах ЄС, які забезпечують здатність діяти : формувати ініціативи та розробляти стратегічні проекти сталого відновлення та сталого розвитку міст і регіонів та здійснювати наукові дослідження;
  • покращення якості досліджень шляхом розробки напряму сталого розвитку міст і регіонів  ЄС та України та  публікація наукових статей;
  • вдосконалення сучасних методик викладання та впровадження інноваційних підходів до викладання, в тому числі на дистанційних платформах для забезпечення якості знань зі сталого розвитку  у здобувачів вищої освіти,  в умовах децентралізації та поширення серед публічних осіб та громадськості;
  • вдосконалення освітніх програм магістрів та бакалаврів;
  • підготовка  навчального посібника за тематикою модуля.

*This project has been funded with support from the European Commission under the Erasmus+ Programme. This publication [communication] reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.

Цей проєкт фінансується Європейською Комісією в рамках програми Erasmus+. Ця публікація [повідомлення] відображає лише погляди авторів, і Комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, що міститься в ній.

Команда проєкту

Мартиненко Валентина Віталіївна

Професор кафедри публічних фінансів,

доктор економічних наук