Після закінчення Другої світової війни на українських землях була поновлена радянська влада. Комуністична партія намагалася придушити прояви самостійності українського народу, тому про події 22 січня 1919 року заборонили згадувати…
 
Урочисте оголошення про об’єднання усіх земель країни – Акт Злуки- відбулося 22 січня 1919 року на Софіївській площі рівно за рік по тому, як Україна була проголошена незалежною державою. Розрізнені до того часу Українська Народна Республіка і Західноукраїнська народна республіка Україна стала єдиною соборною цілісною державою яку створює сам народ Як вільну суверенну демократичну правову і соціальну.  
 
Сьогодні студенти, викладачі та керівництво університету зібралися на площі перед навчально-науковим інститутом права аби вшанувати цей день та наголосити на важливості сенсу подій 106-річної давнини та їх актуальності. День Соборності України – важливе державне свято. Соборність означає духовне єднання всіх територій країни, що історично належали нашому народові, єдність, цілісність та недоторканність загальної території України.  

Команда ДПУ привітала усіх зі святом. Студенти, викладачі, працівники університету  утворили «живий ланцюг» – символ єдності. Студенти вишикувались, окресливши контури малого гербу нашої країни – тризуба.

Урочиста подія вкотре підкреслила важливі для нас моменти та переконання. Очільник університету виступив з короткою промовою. Звертаючись до молоді, в. о. ректора  Дмитро Серебрянський наголосив, що ми маємо пам’ятати нашу історію, цінувати та берегти нашу мову, культуру, традиції, та де б не були у світі – єднатися заради блага нашої країни. В свою чергу, директор навчально-наукового інституту права Василь Топчій, зауважив, що наша мова і території – це те, чим ніколи не можна поступатись, вони мають бути збережені для нащадків, як і факти нашого історичного минулого. Університська спільнота висловила щиру подяку нашим захисникам, що тепер боронять рідну землю від ворога, та вшанувала пам’ять полеглих героїв.