Захід проходив у кілька етапів. Сьогодні відбувся заключний. Метою щорічної олімпіади на базі ДПУ є виявлення та підтримка обдарованої молоді, створення умов для її творчого зростання, активізації науково-дослідної роботи серед здобувачів вищої освіти.
Інтелектуальні змагання зібрали 15 фіналістів з різних навчальних закладів України. Географія учасників широка — від Дніпропетровської до Чернівецької області. Серед фіналістів також були студенти національних університетів — Києво-Могилянської академії, університету імені Тараса Шевченка, Поліського університету, Херсонського національного технічного університету та інших вишів.
Цьогорічний захист кейсів фіналістів був ще активнішим, ніж минулого року, — відзначили члени журі, головою якого був очільник ДПУ Дмитро Серебрянський, який перед початком заходу привітав усіх присутніх, а також наголосив на наступному:
«Особливо приємно відзначити, що до нашої Олімпіади з оподаткування долучається все ширше коло учасників!
Цьогоріч маємо 67 навчальних закладів, серед яких — і коледжі, і технікуми, і провідні університети з усієї країни. До того ж, розширюється й географія — маємо й міжнародних учасників. Це підтверджує, що оподаткування — не лише про цифри, а про сучасне мислення, нові підходи, професійний розвиток.
Для нас важливо не тільки оцінити правильність розв’язання кейсів. Журі звертає увагу на здатність учасників аргументовано представити своє бачення, вміння мислити критично, моделювати ситуації та швидко орієнтуватися, спираючись на свої знання.
Саме так розкриваються ваші сильні сторони: стратегічне мислення, вміння вести діалог і відстоювати позицію — саме ці навички формують сучасного податківця й лідера», зауважив Дмитро Миколайович і додав: «бажаю кожному з вас сьогодні гідно проявити силу знань і характеру. І, головне — отримати справжнє задоволення від участі, дискусій і нових знайомств».
Як зазначили всі присутні, фіналісти дуже змістовно підготувалися до захисту, презентуючи свої кейс-рішення, вони відстоювали свої роботи, глибоко аналізуючи податкові задачі та даючи аргументовані відповіді на додаткові запитання членів журі.
Під час заходу члени журі відзначали рівень обізнаності учасників у галузі оподаткування, їхній всебічний розвиток. Роботи були різні, підходи — також різні, але водночас — усі надзвичайно високого рівня. Кожен учасник — індивідуальний, з власним підходом.
Відтак, призові місця й три новенькі iPhone 16 здобули:
- Дмитро Бояр (1 місце), Національний університет «Києво-Могилянська академія»
- Юлія Пацан (2 місце), Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
- Анна Чакун (3 місце), Державний податковий університет
Фінальний етап олімпіади засвідчив, що фіналісти не тільки ґрунтовно підготувалися до захисту тем, а й продемонстрували чимало креативних ідей.
Фіналістам олімпіади вручили сертифікати учасників. Окрім цього, їм відкрилася можливість стажування в престижній консалтинговій компанії.
Вітаємо переможців та дякуємо всім учасникам за сміливість та наполегливу працю!
Бажаємо нових здобутків та подальших перемог!
Нагадуємо, що захід відбувся за підтримки Міністерства фінансів України, Державної податкової служби України та A1 Consulting — з метою сприяння розвитку креативного мислення у вирішенні складних завдань, усвідомлення важливості роботи податкової системи для економіки країни та формування податкової культури серед молоді.