Кафедру засновано в 1999 році в складі факультету економіки та оподаткування Українського фінансово-економічного інституту. Перший завідувач кафедри - к.е.н., професор, державний радник податкової служби 1 рангу, заслужений економіст України, народний депутат Верховної Ради України ІІІ скликання Петро Володимирович Мельник. Під його керівництвом у 2001 році відкрито спеціалізацію «Податкова справа».
З 2004 по 2006 кафедрою податкової політики та оподаткування завідувала к.е.н., доцент Лілія Ярославівна Новосад.
З 2006 року кафедру названо – податків та оподаткування, і очолила її к.е.н., доцент Юлія Михайлівна Коваленко. З її ініціативи відкрито спеціалізацію “Податкове консультування”. Нині Юлія Коваленко - д.е.н., професор, академік Академії економічних наук України, експерт з акредитації освітніх програм, член редколегії кількох наукових журналів.
З 2009 по 2014 завідувачем кафедри знову став д.е.н., професор, народний депутат ВРУ VI скликання, заступник голови Комітету з питань бюджету Петро Володимирович Мельник. У 2014 р. кафедрі надано назву - кафедра податкової і митної справи, а в 2016 р. - кафедра податкової політики, яка стала структурним підрозділом Навчально-наукового інституту економіки, оподаткування та митної справи.
Протягом 2014 - 2018 кафедрою керував д.е.н., професор, заслужений діяч науки і техніки України Володимир Леонідович Андрущенко - автор і співавтор багатьох монографій, зокрема підручника “Податкова система України”, декількох навчальних посібників з дисципліни “Податкові системи зарубіжних держав” та з історії оподаткування.
З 2018 обов’язки завідувача кафедри податкової політики виконувала к.е.н., доцент Юлія Василівна Панура - випускниця Академії ДПС України, співавтор багатьох монографій та навчальних підручників.
З 2019 р. кафедру податкової політики очолював д.е.н, професор Володимир Олександрович Осмятченко, який мав великий практичний досвід роботи, автор понад 100 праць наукового та навчально-методичного характеру.
З 2021 р. кафедру очолила к.е.н, доцент Ольга Степанівна Іванишина. Кафедру перейменовано на фіскального адміністрування, вона стала структурним підрозділом факультету податкової справи, обліку та аудиту. З грудня 2023 року кафедра отримала назву адміністрування податків.
На сьогодні кафедра адміністрування податків – це освітньо-науковий та інноваційний підрозділ, що відповідає сучасним викликам підготовки висококваліфікованих фахівців у податковій сфері, які володіють новітньою системою знань з теорії та практики оподаткування. Кафедра є випусковою та забезпечує підготовку спеціалістів з вищою освітою ІV рівня акредитації за такими напрямами:
перший бакалаврський рівень:
- галузь знань 07 «Управління та адміністрування», спеціальність 071 «Облік і оподаткування», освітня програма «Податкове консультування»;
- галузь знань 07 «Управління та адміністрування», спеціальність 071 «Облік і оподаткування», освітня програма «Податкова справа в системі державного контролю»;
другий магістерський рівень:
- галузь знань 07 «Управління та адміністрування», спеціальність 071 «Облік і оподаткування», освітня програма «Податкове консультування»;
- галузь знань 07 «Управління та адміністрування», спеціальність 071 «Облік і оподаткування», освітня програма «Міжнародне оподаткування»;
- галузь знань 07 «Управління та адміністрування», спеціальність 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», освітня програма «Фіскальне адміністрування» (дуальна форма освіти).
Такі освітні програми слугують підґрунтям навичок професіоналізму для працівників фіскальних органів, податкових консультантів, фінансових експертів та аналітиків, приватних підприємців тощо, надають студентам можливість працевлаштування в:
- Міністерстві фінансів України;
- Державній податковій службі України та її територіальних структурах;
- міжнародних фінансових та аудиторських кампаніях;
- фінансово-промислових підприємствах;
- закладах науки та освіти (з паралельним навчанням в аспірантурі);
- або започаткувати власний бізнес.