17 травня 2023 року на базі факультету фінансів та цифрових технологій Державного податкового університету за підтримки Міністерства фінансів України і Міністерства цифрової трансформації відбувся науково-практичний бізнес-форум «Цифрова трансформація фінансового сектору України».
Захід об'єднав понад 300 учасників у змішаному форматі. Серед спікерів форуму — знані експерти, науковці, практики, банкіри та бізнесмени. Модерував зустріч доктор економічних наук, професор, в. о. декана факультету фінансів та цифрових технологій ДПУ Володимир Корнєєв.
Відкрив форум та привітав учасників і гостей заходу в. о. ректора ДПУ Дмитро Серебрянський. У вітальному слові очільник навчального закладу наголосив, що консолідація зусиль освіти, науки та бізнесу у процесі інтеграції новітніх цифрових технологій в економіку України вкрай важлива, оскільки сприяє генерації нових інструментів, ідей для оптимізації та покращення діяльності фінансового сектору України, що особливо актуально в контексті повномасштабної війни, яка триває на території нашої країни.
Заступник міністра фінансів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Грубіян ознайомив присутніх з пріоритетними проєктами цифрового розвитку Міністерства фінансів України, серед яких, зокрема, «Е-гривня», «Е-контракт» і IAC «LOGICA» як частина навчального процесу та наголосив, що Україна — передова країна за рівнем діджиталізації.
В онлайн-режимі привітала присутніх і подякувала організаторам форуму за запрошення директор директорату цифрової економіки Міністерства цифрової трансформації України Юлія Пархоменко. Під час панельної дискусії Юлія Валеріївна презентувала доповідь на тему: «Цифрова освіта як складова фінансової інклюзії та розвитку цифрової економіки в державі».
Слово також надали доктору економічних наук, професору, завідувачу кафедри фінансів Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ігорю Лютому, який також привітав колег-економістів і зазначив, що стабільна фінансова система під час війни — важливий фактор незламності народу та його довіри до влади. Серед іншого, саме впровадження новітніх цифрових технологій у діяльність економічного сектору країни дозволяє зберігати ефективність фінансової системи в епоху викликів, а також допоможе у відбудові України після нашої перемоги.
Надалі науково-практичний бізнес-форум продовжив роботу у форматі пленарних дискусій, де науковці, освітяни та бізнесмени обговорили проблеми й перспективи цифрової економіки і освіти, основні тенденції українського фінтех-ринку 2023 року, питання кібербезпеки та оподаткування цифрових активів, зокрема, криптоактивів тощо.
Модератором пленарних дискусій виступив доктор економічних наук, професор, голова правління Української міжбанківської валютної біржі, голова Експертної ради (НБУ) Анатолій Гулей.
Наостанок Володимир Корнєєв подякував учасникам за плідну дискусію та нагадав, що за результатами зустрічі будуть надіслані пропозиції до Міністерства фінансів та Міністерства цифрової трансформації України, а учасники заходу обов'язково отримають сертифікат про участь у форумі.