28 квітня у Податковому університеті відбулося онлайн-засідання круглого столу у рамках II Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Синергетичні драйвери розвитку обліку, податкового аудиту та бізнес-аналітики».

Організатором заходу виступив колектив факультету податкової справи, обліку та аудиту ДПУ, модераторами – декан факультету, д.е.н., професор Володимир Краєвський та к.е.н., доцент, доцент кафедри аудиту, державного фінансового контролю та аналізу Марина Скорик.

До організаційного комітету Міжнародної інтернет-конференції надійшла 201 наукова теза від науковців і практиків провідних закладів вищої освіти України та закордоння.

Партнерами Конференції виступили:

• Віденський економічний університет (Австрія);
  • Хайфський університет (Ізраіль);
  • Інститут розвитку сільського господарства імені Лейбніца в країнах з перехідною економікою – IAMO (Німеччина);
  • Академія економічних досліджень Молдови (Молдова);
  • Недержавний навчальний заклад ACADEMIA CDE (Польща);
  • Федеральна фінансова академія при Федеральному Міністерстві фінансів Німеччини (Німеччина);
  • Привілейований інститут управлінських бухгалтерів (СІМА);
  • Федерація професійних бухгалтерів та аудиторів України.

З вітальним словом та побажаннями конструктивної роботи й нових здобутків до учасників заходу звернулися:

• проректор з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку Дмитро Венцковський;
  • виконавчий директор Федерації професійних бухгалтерів і аудиторів України Валентина Легка;
  • декан факультету податкової справи, обліку та аудиту, д.е.н., професор Володимир Краєвський;
  • в. о. проректора з наукової роботи ДПУ, к.е.н., c.н.с., доцент Олександра Смірнова.

За віртуальним Круглим столом зібралися представники академічної спільноти українських і закордонних закладів вищої освіти, представники бізнесу, державних установ та професійних організацій, серед яких - партнери факультету, з метою поділитися власними знаннями та досвідом з наступних питань:

1. Облік і оподаткування: контрольно-аналітичний аспект.
  2. Гармонізація обліково-інформаційних систем як основа транспарентності прийняття рішень на різних рівнях управління.
  3. Бізнес-аналіз, моделювання та управління соціально-економічними процесами на макро- та мікрорівнях.
  4. Нові вектори архітектури національного та міжнародного оподаткування.
  5. Інструменти економічного відновлення територіальних громад та регіонів.

Варто зазначити, що доповіді учасників викликали жваві дискусії та чималу кількість запитань від студентів та науково-педагогічних працівників факультету, які також долучилися до Круглого столу. Саме тому було прийнято рішення про проведення додаткових зустрічей з окремими доповідачами. Мова йде, зокрема, про доповідь директора Департаменту трансфертного ціноутворення Державної податкової служби України Риженкової Катерини на тему «Контроль за міжнародним оподаткуванням в ДПС України».

На завершення зустрічі Володимир Краєвський подякував учасникам круглого столу за виявлений інтерес до тематики заходу, а партнерам – за всебічну підтримку у проведенні Міжнародної конференції та висловив сподівання на подальшу співпрацю.

Зазначимо: кожен учасник Міжнародної конференції отримає іменний сертифікат, а матеріали тез увійдуть до збірника тез II Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Синергетичні драйвери розвитку обліку, податкового аудиту та бізнес-аналітики». Розсилка збірника триватиме до 10 травня 2023 року (включно).