Щоб ставити амбітні цілі та рухатися вперед важливо мати чіткий план. Стратегія престижного освітнього закладу, який відповідає сучасним вимогам і потребам та формує лідерів майбутнього, повинна охоплювати не лише рік чи два, а мати довгострокові перспективи. Саме тому правильний початок цього старту є вагомим етапом, оскільки визначає майбутні кроки.

У Державному податковому університеті відбулася стратегічна сесія, де обговорили основну концепцію та шляхи розвитку сучасного університету, метою якого є забезпечення якісної освіти і підготовка професійних фахівців у сфері публічних фінансів. Зустріч стала важливим кроком у визначенні майбутнього навчального закладу, який готує кадри для державних служб. Ініціював важливу подію очільник ДПУ Дмитро Серебрянський.

Серед учасників  — команда Міністерства фінансів України, яку очолив міністр фінансів України, випускник ДПУ Сергій Марченко, зокрема серед його заступників, присутніх на стратсесії, був наш випускник Денис Улютін. Також участь брали представники проєктного офісу реформ Мінфіну, в. о. голови Державної податкової служби України Тетяна Кірієнко, випускник ДПУ, співзасновник та видавець журналу «MEDIASAT» Олександр Глущенко, а також керівництво університету на чолі з Дмитром Серебрянським.

На початку зустрічі в. о. ректора Дмитро Серебрянський презентував присутнім основні досягнення університету. Після короткого знайомства перейшли до роботи.

Протягом восьми годин інтенсивного спілкування учасники ділилися ідеями щодо пріоритетів розвитку університету, виявляючи сильні та слабкі сторони закладу вищої освіти, його переваги та можливості й способи їх примноження.

У форматі командної роботи й за допомогою різноманітних інструментів, таких як асоціації, метафори тощо, учасники створили унікальну атмосферу для генерування ідей.

В ході обговорення розмірковували про те, що залишити, чого варто позбутися та що важливо додати, щоб «корабель університету» поплив у правильному напрямку, що є його якорем, а що вітрилами.

Після кожного блоку роботи групи розкривали своє бачення університету майбутнього, виносячи напрацювання на загальне обговорення.

Важливих думок і пропозицій цього дня прозвучало багато, можна виділити декілька: постійний розвиток та трансформація, залучення конкурентних викладачів, акцент на наукових дослідженнях і інноваціях, створення комфортного середовища для міжнародних студентів, відбудова, збереження традицій, активне просування уніфікованого бренду.

Як одна з ключових ідей, під час дискусії прозучала фраза: «Нам не потрібні всі, нам потрібні лише ті, хто хоче бути з нами».

Учасники визначили широке, але досить конкретне коло питань, що потребують уваги:

  • перезавантаження освітніх процесів;
  • посилення кадрового складу;
  • активізація міжнародної співпраці та академічної мобільності студентів; 
  • освіта для учасників бойових дій;
  • диверсифікація фінансування освітніх ініціатив; 
  • хаб для технологічних розробок; 
  • залучення випускників до активного життя університету; 
  • розбудова кампусу та його інфраструктури за вимогами сучасних університетів;
  • оптимізація людських ресурсів та інфраструктури.

«Все вдалося!» — підсумував Дмитро Миколайович, підкреслюючи продуктивність зустрічі. Він зазначив, що формат проведення заходу, такий досвід, залишив лише позитивні враження.

 «Подібних практик має бути більше», — наголосив очільник вишу. «Нам потрібно частіше спілкуватися, дискутувати, зустрічатися — об'єднуючи зусилля ми досягнемо високих цілей, а в таких обговореннях народжуються круті ідеї. І хоч це лише один з проміжних кроків планування, я впевнений, що він є надзвичайно вагомим».

Дмитро Серебрянській подякував кожному учаснику за активну участь, адже спільні зусилля дозволили створити продуктивне середовище для обговорення важливих аспектів розвитку університету.

На завершення заходу учасники підсумували обговорення, зафіксувавши всі важливі ідеї та пропозиції таким чином сформували ґрунт подальшої роботи над вдосконаленням концепції розвитку університету.