Цей день нагадує всім українцям, чому продовжується війна, яка не припиняється з боку наших сусідів століттями, бо вони й досі не усвідомлюють, що «Геноцид починається з вбивства однієї людини – не за те, що вона зробила, а через те, хто вона є» (Кофі Аннан)

Україна завжди прагнула свободи у всіх аспектах, яку сьогодні відстоює на всіх фронтах в боротьбі з диктаторським режимом росії. 

Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноциду було започатковано у вересні 2005 року резолюцією Генасамблеї ООН. Ця дата обрана невипадково: саме 9 грудня 1948 року ухвалено Конвенцію про запобігання злочину геноциду та покарання за нього. який вбиває цілі народи, мову, культуру, руйнує генотип. Ми маємо ці гіркі епізоди в нашому українському життєписі. І він повторюється знов — росія вчиняє геноцид зараз, у ХХІ сторіччі, проти українців. Увесь світ знає про звірства їхніх солдатів в Бучі Ірпені, Ізюмі, Маріулолі…

9 грудня вшановується пам'ять про безневинних жертв злочинів, спричинених етнічною, расовою та релігійною ненавистю. Дуже прикро, що роками Голодомор не визнавався світом як геноцид. Однак у 2022 році парламенти 19 країн світу визнали Голодомор 1932-1933 років Геноцидом українського народу. 

Зокрема Польща, Угорщина, Чехія, Австралія, Ватикан, Бразилія, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, США, Португалія, Німеччина.