Команда «Покоління Альфа» Навчально-наукового інституту права Державного податкового університету завершує свій унікальний проєкт, спрямований на підтримку та розвиток учнівського самоврядування в Україні.
У межах Всеукраїнського конкурсу «Покоління Альфа» студенти ДПУ відвідали провідні навчальні заклади у різних куточках країни. Під час візитів вони знайомилися містами, їх історією та найкращими місцевими ліцеями, де провели змістовне спілкування з лідерами учнівського самоврядування.
Ініціаторами та координаторами конкурсу є студенти ННІ права ДПУ: Іван Швайко, Нікіта Живицький та Юлія Бобик. Основна мета їхнього проєкту — підвищення престижу, залученості та ефективності учнівського самоврядування в школах, а також популяризація соціального підприємництва серед молоді.
До участі у конкурсі було відібрано десять закладів загальної середньої освіти з різних куточків України: Київ, Дніпро, Хмельницький, Ірпінь, Черкащина, Житомирщина, Вінниччина, Сумщина, Миколаївщина.
Конкурс має два етапи.
- Перший етап — виїзні зустрічі студентської команди ДПУ зі школами-учасниками. Студенти спілкувалися з лідерами учнівського самоврядування, адміністрацією закладів, обговорювали організацію освітнього процесу, взаємодію самоврядування з адміністрацією, забезпечення безпеки учнів в умовах воєнного стану.
- Другий етап — фінал, що відбудеться уже завтра, 27 травня, в Державному податковому університеті. Саме тут лідери учнівського самоврядування презентуватимуть власні проєкти у сфері шкільного соціального підприємництва.
Переможці конкурсу отримають не лише визнання, а й фінансову підтримку. Загальний призовий фонд складає 35 000 грн, які буде розподілено між трьома найкращими ініціативами.
Географія конкурсу
До участі долучилися ліцеї з:
- м. Тростянець (Сумська область)
- м. Вознесенськ та смт Врадіївка (Миколаївська область)
- м. Коростишів (Житомирська область)
- м. Погребище (Вінницька область)
- м. Дніпро
- м. Хмельницький
- м. Київ
- м. Ірпінь — місто-герой і місто-господар фіналу
У межах першого етапу команда студентів подолала понад 4 000 км та провела понад 60 годин у дорозі, відвідуючи школи та вивчаючи моделі самоврядування в дії.
Фінал конкурсу обіцяє стати потужним майданчиком для обміну досвідом, народження нових партнерств і, головне, — відкриття імен майбутніх лідерів, які своєю ініціативністю вже сьогодні формують нове покоління активної молоді.
Тож, друзі, уже завтра ми дізнаємося імена переможців!




