24 листопада 2023 року за ініціативи кафедри технологій оздоровлення та фізкультуро-спортивної реабілітації Факультету соціально-гуманітарних технологій, спорту та реабілітації ДПУ проведено науково-методичний семінар з міжнародною участю «Сучасні перспективи розвитку фізичної культури і спорту в Україні».

Захід відбувся у змішаному форматі, а до обговорення актуальних питань стосовно фізичного здоров'я нації долучилися науково-педагогічні працівники та здобувачі
кафедри технологій оздоровлення та фізкультуро-спортивної реабілітації ДПУ, представники вищих навчальних закладів Узбекистану, Казахстану, США, Литви та почесні гості, серед яких:

• Проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва Казахського Національного жіночого педагогічного університету, доктор філософії Закір Джумакулов;
  • Програмний лідер кафедри фізичної культури і спорту Казахського Національного жіночого педагогічного університету, кандидат педагогічних наук, Асоційований професор Алія Есельбаева;
  • Директор Інституту фізичного виховання і спорту Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор Олексій Тимошенко;
  • Професор кафедри теорії і методики фізичного виховання Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, доктор педагогічних наук Андрій Артюшенко;
  • Начальник Навчально-наукового інституту фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій Національного університету оборони України, кандидат педагогічних наук, професор, полковник Олександр Петрачков;
  • Віце-президент федерації рукопашного бою України, тренер з рукопашного бою та самооборони, Заслужений Тренер України — тренер вищої категорії, гранд майстер 7-й дана з рукопашного бою, заслужений працівник фізичної культури та спорту України, суддя Національної категорії Бiлько Олег;
  • Партнер клініки «Столиця», голова ГО «Українська медична місія» Дмитро Вернигор;
  • Заслужений майстер спорту України з вільної боротьби, кандидат наук з фізичного виховання i спорту, срібний призер Олімпійських ігор в Лондоні 2012 року Валерій Андрійцев;
  • Стипендіат Відділення Національного олімпійського комітету України в Київській області, військовослужбовець ЗСУ Євген Веселов.

Привітав учасників семінару проректор з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку Дмитро Венцковський. Він наголосив, що роль фізичного виховання і спорту в Україні часто недооцінюється. Втім, це досить актуальний і важливий напрям у питаннях розвитку здорової та сильної нації. Також проректор розповів гостям про спортивну інфраструктуру Університету, досягнення й спортивні звершення профільної кафедри та поділився планами щодо розвитку спортивної галузі навчального закладу.

«Бажаю випрацювати спільні бачення стосовно зазначеної теми семінару та, як робить наш Університет, швидко переходити від концепції до реальних дій», — завершив промову Дмитро Юрійович.

З вітальною промовою також виступив проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва Казахського Національного жіночого педагогічного університету, доктор філософії Закір Джумакулов, який побажав плідної й цікавої дискусії та висловив сподівання на результативну роботу учасників семінару задля подальшого практичного впровадження наукових здобутків у закладах вищої освіти України та Казахстану.

Далі розпочалось пленарне засідання семінару та обговорення доповідей учасників.

Також у межах заходу відбувся майстер-клас «Дзю-дзюцу як ефективне мистецтво самозахисту» від кандидата педагогічних наук, доцента кафедри фізичної культури Інституту педагогіки та психології Казахського Національного жіночого педагогічного університету Олександра Орлова, презентація книги «Методика початкового навчання дзю-дзюцу» та практичне заняття на тему: «Практика. Основи схуднення в роботі з клієнтами в фітнесі й спорті» від Оксани Оробець.

На завершення зустрічі організатори подякували учасникам семінару за змістовні доповіді, активну дискусію під час наукового зібрання та побажали, щоб отримані здобутки спонукали до подальших наукових досліджень.