Сьогодні, 21 лютого, у Державному податковому університеті відбувся День відкритих дверей для студентів коледжів. Вступники, які стоять перед вибором подальшого навчального шляху, отримали унікальну нагоду зануритися в атмосферу університетського життя, познайомитися з викладачами та оцінити перспективи навчання в ДПУ. Захід проходив одночасно в офлайн- та онлайн-режимі.

На подію запросили представників різних факультетів та інститутів ДПУ, які познайомили студентів із перевагами навчання на них. Крім того, майбутні вступники отримали вичерпну інформацію щодо вступної кампанії та рекомендації зі складання НМТ.

Захід розпочався зі вступного слова проректора ДПУ з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку Дмитра Венцковського. «Державний податковий університет — це про податки? Безумовно. Це тільки про податки? Ні, в жодному разі. ДПУ — це безліч можливостей, безліч спеціальностей. Я кожного разу повторюю вступнику, студенту, випускнику: мисліть амбіціями, не мисліть якимись швидкоплинними тенденціями. Дивіться світлими очима в майбутнє України. Наші двері відкриті для кожного. Якщо ви хочете реалізувати себе як патріот, як частина відбудови повоєнної країни, наші аудторії — це, безумовно, найкращий вибір для вас», — підкреслив Дмитро Юрійович.

Далі слово передали заступниці декана Факультету фінансів та цифрових технологій Наталії Козій. Вона розповіла про те, що факультет має чотири кафедри: публічних фінансів, фінансових ринків та технологій, вищої та прикладної математики і комп’ютерних та інформаційних технологій і систем. «Отримавши освіту на нашому факультеті, ви можете стати працівниками будь-якої фінансової установи: Міністерства фінансів, Міністерства цифрової трансформації, різноманітних ІТ-компаній, фінансових компаній, банківського сектору тощо», — зазначила Наталія Сергіївна.

Також вона зауважила, що серед випускників факультету — міністр фінансів України Сергій Марченко, багато заступників народних депутатів, очільників міст, директорів.

Наступним про напрями підготовки у ДПУ розповів декан Факультету податкової справи, обліку та аудиту Володимир Краєвський.

Він зазначив, що спектр факультету — економіка, маркетинг, менеджмент, облік та оподаткування, підготовка до дуальних програм на рівні магістратури з фінансів.

«Якщо ви звернете увагу на наш факультет, ви станете незалежними та сильними. Ваші батьки будуть щасливими, коли побачать, що ви виросли, що ви знаєте, як забезпечити свою сім'ю», — зауважив Володимир Миколайович.

Про Факультет соціально-гуманітарних технологій, спорту та реабілітації розповіла його декан Наталія Зикун.

Зокрема, вона зауважила, що якщо комусь не «зайшли» серйозні формули, концепції та правила, то на факультеті є такі спеціальності як психологія, фізична культура і спорт, іноземна мова (переклад включно), журналістика та менеджмент.

«У нас факультет чемпіонів, зірок, факультет, який дає інструменти для фінансової незалежності: ви можете почати свою приватну справу як психолог, організувати власне медіа тощо», — звернулася до студентів Наталія Іванівна.

Про Навчально-науковий інститут права розповіла заступниця його директора Дарія Вітюк. «У нас досить широкий перелік освітніх програм. Тобто якщо ви в майбутньому плануєте стати юристом і ще не визначились, ким саме ви хочете бути, ви можете обрати освітню програму, яка називається «Правове регулювання публічних та приватних відносин» і протягом 4-ох років навчання будете вивчати всі галузі права. А вже при вступі на магістерський рівень зможете обрати для себе більш вузьку спеціалізацію. Але якщо ви чітко знаєте, що в майбутньому будете адвокатом чи, скажімо, нотаріусом, ви можете вже, починаючи з 1-го курсу, обрати для себе освітню програму, яка має назву «Адвокатура та нотаріат. Бізнес-право» і вивчати вже ті навчальні дисципліни, які будуть спрямовувати вас до успішної діяльності.

Якщо, наприклад, ви бачите себе суддею чи прокурором, можете обрати для себе ту освітню програму, де буде більше дисциплін, які стосуються саме цієї майбутньої діяльності», — зауважила Дарія Любомирівна.

Також вона додала, що, крім правників, інститут навчає за освітніми програмами «правоохоронна діяльність», «міжнародне право та міжнародні відносини», а також на вчителів історії та правознавства. В його складі є також кафедра правничої лінгвістики, і здобувачі освіти вивчають правничу англійську мову вже з 1-го курсу.

Про Навчально-науковий інститут економічної безпеки та митної справи розповіла в.о. директора Тетяна Яцик.

«Якщо ви хочете бути профі з фінансових розслідувань і звести нанівець всю фінансову і економічну злочинність в країні, тоді вам, звичайно, до нас. Якщо ви хочете бути гуру у сфері економічної безпеки, митної справи та товарознавства, тоді вам, звичайно, до нас», — зазначила Тетяна Петрівна.

Також вона додала, що інститут здійснює навчання за такими напрямками підготовки як економіка, менеджмент, підприємництво та торгівля, право і правоохоронна діяльність, а його випускники працюють у БЕБ, АРМА, СБУ тощо.

Наприкінці заходу спікери закликали вступників не боятися НМТ і дали поради щодо його успішного складання.

Зокрема, розповіли про те, що для складання НМТ майбутні студенти проходять тестування з чотирьох предметів в один день: спочатку українська мова та математика, а після перерви — історія України та предмет на вибір. Подати заявку на участь у тестуванні можна з 6 березня по 3 квітня. 

 

Також звернули увагу на важливий нюанс: якщо в запрошенні зазначено, що тестування розпочнеться, наприклад, об 11:00, але дрібним шрифтом вказано, що з’явитися потрібно о 10:50, то слід дотримуватися саме цієї вимоги. О 10:50 пункт тестування закривається, і запізнілі учасники не зможуть взяти участь у НМТ.

Після завершення першого блоку передбачена перерва на відпочинок і перекус, під час якої заборонено користуватися телефоном, виходити на вулицю та спілкуватися з іншими учасниками.

Також дали поради, як діяти у нестандартних ситуаціях. Так, наприклад, якщо у вас зависне комп’ютер — про це одразу необхідно повідомити інструктора. 

Час тестування призупинять, і вам нададуть інше робоче місце. А якщо починається повітряна тривога — тестування переривається, а учасники переходять до укриття. Після відбою НМТ продовжується, а втрачений час компенсується.