Студенти ДПУ взяли участь в культурно-мистецькій акції з нагоди 210-ї річниці народження Тараса Шевченка, що відбулася біля його пам’ятника на центральній площі Ірпеня, продекламували вірші поета. Зокрема: «Думи мої думи» (Вікторія Пазенко), «І смеркає і світає» (Юлія Брянська) «Розрита могила» (Богдан Костриця) та низку інших творів. А ще долучилися до почесної варти біля розгорнутого прапора України — символу національної єдності. Захід проходив за ініціативи відділу культури, національностей і релігії Ірпінської міської ради, підтримки міської влади, а також ДПУ, інших навчальних й мистецьких колективів міста. Зокрема: Центру позашкільної освіти «Співоцвіт», ансамблю фахового коледжу НУБіП, гурту народних інструментів «Українські музики», хедлайнера заходу, відомого поета-репера Міхи Пуританина.

Третій рік поспіль ми відзначаємо роковини Пророка нації в умовах війни, відстоюючи духовні державні й національні цінності, за які заповідав боротися Великий Кобзар. Його слова і досі звучать, як заповіт всім поколінням: «Борітеся – поборете, Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава, І воля святая!.. Свою Україну любіть. Любіть її… Во врем’я люте. В останню тяжкую минуту За неї Господа моліть… В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля. Нема на світі України, немає другого Дніпра»

Сьогодні ми всі усвідомлюємо, що Тарас Шевченко писав про живе, болюче й неминуче, відчуваючи майбутнє України, яка переможе з імперський антагонізмом росії.

Цікаві факти про поета

• Тарас Шевченко був талановитим художником - він створив понад 1300 картин, із яких до нашого часу збереглися понад 800. До власних творів поет створював ілюстрації, любив малювати автопортрети.

• Твори Тараса Шевченка перекладені більш ніж ста мовами світу.

• Після смерті Шевченка в народі казали, що Кобзар не помер, і що він визволить українців з кріпацтва.

• Шевченко був невисоким, мав зріст 164 см.

• За життя Тараса Григоровича його більше цінували як художника, а не як поета.

• Поет завжди одягався досить модно, оскільки добре заробляв у Петербурзі, бувши успішним портретистом.

• За все своє життя Шевченко пробув в Україні 15 років.

• Поет любив каву по-віденськи. Але найулюбленішим напоєм Шевченка був чай, у який він частенько, за спогадами історика Миколи Костомарова, додавав ром.

• Дуже любив борщ із сухими карасями, свіжою капустою і приправами.

• 1384 пам’ятники Тарасові Шевченку встановлено у світі. Перший пам’ятник Тарасові Шевченку встановили 1881 року в місті Форт-Шевченко.

• Найменше у світі видання Кобзаря має розмір близько половини квадратного міліметра, що менше за макове зернятко створив український майстер Микола Сядристий.

• Радянська влада не могла просто заборонити твори Шевченка, бо вони були занадто відомі. Замість цього Кобзаря намагалися дискредитувати.