До Державного податкового університету завітав керівник програми Світового банку з економічної політики у Східній Європі Карліс Смітс, щоб провести гостьову лекцію та поспілкуватися зі студентською молоддю.
Подія викликала неабиякий інтерес серед університетської спільноти та зібрала велику аудиторію зацікавлених питаннями економічного розвитку України та світу.
Свій виступ поважний гість присвятив темі «The World Bank and Ukraine: Why, What, and How», у якому презентував місію та діяльність Світового банку, окреслив механізми фінансування, а також розкрив критерії ефективного використання коштів.
На зустрічі Карліс Смітс розповів, чому і як світовий банк підтримує Україну. Спікер згадав, що на початку повномасштабного вторгнення у Світовому банку були суперечки щодо підтримки України, однак дипломатична робота українського уряду сприяла ухваленню рішення про фінансову допомогу нашій країні.
За його словами, економічна та гуманітарна криза, спричинена вторгненням, наклала великий тягар на можливість уряду надавати основні державні послуги, такі як виплата зарплат, пенсій, соціальної допомоги та підтримка освіти. Для надання цих послуг та забезпечення економічного зростання важливий тривалий, стійкий і справедливий мир.
«Мир і свобода — це найважливіший аспект розвитку. Якщо у вас немає миру і свободи, у вас немає розвитку», — зазначив Карліс Смітс. Він підкреслив, що головною метою Світового банку є саме розвиток, і, саме тому, попри всі виклики, важливо підтримувати Україну.
Пан Смітс зауважив, що ключовим завданням уряду є продовження виконання своїх основних функцій, зокрема забезпечення належної підтримки освіти та виплат державним службовцям: «Якщо ці гроші зупиняться, тоді впаде довіра до уряду, а з нею і уряд». Провідний економіст Світового банку підкреслив: «Важливо переконатися, що Україна не програє цю економічну війну».
У ході зустрічі іноземний гість порушив кілька важливих тем, які стосуються фінансової підтримки України. Серед обговорених питань були масштаби допомоги та механізми відновлення критичної інфраструктури, а також очікування Світового банку щодо ефективного використання коштів, необхідних економічних реформ і залучення інвестицій. Йшлося також про економічну ситуацію в Україні й оцінку викликів та перспектив післявоєнного відновлення.
Формат зустрічі передбачав діалог зі студентами, в ході якого молодь мала змогу ставити свої запитання представнику Світового банку. Студенти активно підтримували розмову, цікавлячись проєктами та думкою спікера щодо рішень нового уряду США.
Зокрема, учасники зустрічі дізналися про роль Світового банку у підтримці економіки України та механізми міжнародної фінансової допомоги, що реалізуються в нашій країні.
Варто зазначити, що візит організовано за ініціативи Міністерства фінансів України. Особливо приємною стала участь у заході нашого випускника, заступника Міністра фінансів України Дениса Улютіна, який підкреслив значення таких зустрічей для розвитку потенціалу студентів та економіки країни: «Світовий банк — це не тільки про гроші, це про зміни та досвід. Це бібліотека умінь, аналітики, знань, порад та консультацій».
Крім цього, пан Денис зазначив, що здобувачів освіти чекає ще більше цікавих та важливих зустрічей із фахівцями, які досягнули високих результатів у професійній діяльності. Він зауважив, що такі події стимулюють молодь зацікавитися роботою в системі органів державної влади та долучитися до процесу розбудови країни.
Заступник Міністра фінансів України додав, що наразі Міністерство має близько 80 вакансій на різні посади. Він закликав студентів ознайомитися з можливостями та скористатися шансом увійти до команди Мінфіну.
Очільник ДПУ Дмитро Серебрянський представив гостям університет і розповів про його роботу в умовах війни, масштаби пошкодження корпусів. Дмитро Миколайович подякував іноземному гостю за змістовне спілкування, цікаву зустріч та унікальну можливість для студентів ДПУ отримати знання про глобальні економічні виклики та шляхи їх подолання.